Kategoriler

Trabzonspor Haberleri

Abhazya-Gürcistan sınırında Özbekistan uyruklu 2 kişi gözaltına alındı

Abhazya sınır muhafızları ve Rusya istihbarat servisi (FSB), Abhazya’nın Gürcistan sınırında Gürcistan’a geçmek isteyen Özbekistan uyruklu 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltında yapılan sorgudan sonra 1 Özbekistan vatandaşı Gal şehri...

Abhazya sınır muhafızları ve Rusya istihbarat servisi (FSB), Abhazya’nın Gürcistan sınırında Gürcistan’a geçmek isteyen Özbekistan uyruklu 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltında yapılan sorgudan sonra 1 Özbekistan vatandaşı Gal şehri bölge mahkemesi tarafından tutuklanırken, tutuklanan şahsın oğlu ise sınır dışı edildi. Yapılan tutuklama ve sınır dışı işleminin gerekçesi konusunda kamuoyuna bilgi verilmedi.

Abhazya ve Rusya tarafından güvenliği sağlanan Abhazya’nın Gürcistan sınır kapısı olan İngur sınır kapısında Abhazya sınır muhafızları ve Rus İstihbarat Servisi (FSB) üyeleri tarafından yapılan çalışmayla, Özbekistan uyruklu 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltında yapılan sorgudan sonra 1 Özbekistan vatandaşı Gal şehri bölge mahkemesi tarafından tutuklanırken, tutuklanan şahsın oğlu ise sınır dışı edildi. Yapılan tutuklama ve sınır dışı işleminin gerekçesi konusunda kamuoyuna bilgi verilmedi. Ayrıca Abhazya vatandaşı 1 kişi de sınırdan yasa dışı narkotik maddeleri taşıma suçundan yakalandı. Yapılan gözaltı sürecinin ardından da şahıs cezaevine gönderildi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Abhazya’da Özbekistan uyruklu DEAŞ mensubu kişiler yakalanmış, Abhazya’da özellikle Orta Asya’dan gelen kişiler üzerinde denetimler arttırılmıştı.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Diğer
13 Kez Görüntülendi.
Etkileri ve Tüm Merak Edilenleri İle Dermo White
TRABZONSPOR
5888 Kez Görüntülendi.
Muharrem Usta Yüzlerini Güldürdü
TRABZONSPOR
1895 Kez Görüntülendi.
Faruk Özak Haber Gönderdi
TRABZONSPOR
1620 Kez Görüntülendi.
Devletin Zirvesi O Düğünde Buluştu
TRABZONSPOR
1350 Kez Görüntülendi.
Ali Sürmen Toplantı Sonrası Konuştu
SPOR
14 Kez Görüntülendi.
Akhisar Belediyespor evinde lideri devirdi
SPOR
11 Kez Görüntülendi.
Galatasaray’da derbide zorunlu değişiklik
SPOR
12 Kez Görüntülendi.
Fernando, Trabzonspor maçında cezalı duruma düştü
TRABZONSPOR
3437 Kez Görüntülendi.
Derbiden Trabzonspor'a Müjde
SPOR
13 Kez Görüntülendi.
Başbakan Binali Yıldırım Kadıköy’de