Trabzon
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Arzu Yalçınalp Kendini Savundu

AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu üyesi Yalçınalp kendini savundu

Arzu Yalçınalp Kendini Savundu

AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu üyesi Yalçınalp kendini savundu

02 Kasım 2016 Çarşamba 16:14
Arzu Yalçınalp Kendini Savundu

AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu üyesi Arzu Yalçınalp, ulusal bir gazetede hakkında çıkan haberle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında hakkında çıkartılan haberleri “kurgu-haberler” olarak nitelendiren Yalçınalp “AK Parti'yi ve şahsımı yıpratmak amacıyla ortaya atılan tüm bu iddialar baştan aşağı mesnetsiz ve kurguya dayalı bir karalama kampanyasından ibaret, kişilik haklarımı, onur ve saygınlığımı zedeleyici niteliktedir. Haberde iddia edilen hususların aksine siyasi görevlerimi referans göstererek kamudan hiçbir iş almadığım gibi, hiçbir şekilde ve hiç kimseden özel himaye görmedim. 16 yıllık meslek hayatı boyunca başarılı işlere imza atan bir peyzaj mimarı olarak, anayasa ile tanımlanmış haklarımla, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi ticaret yapabilir ve kamuya hizmet verebilirim. Tümüyle yasal ve ortaya koyduğum ürünün niteliği ile başarılı olduğu açık olan bir konuda, anayasal hakkımı kullanmış oluşumu bir tuhaflık olarak ortaya koymak en hafif tabirle evrensel ahlak yasalarına aykırı davranarak art niyetli bir yaklaşım göstermektir. Siyasetçi bir hekim hastalarını tedavi etmeyi sürdürür.

Siyasetçi bir avukat adaletin tecellisi için çalışmayı sürdürür. Siyasetçi bir sanayici siyasete girince fabrikasını kapatmaz. Siyasetçi bir restoran sahibi restoranında hizmet vermeye devam eder. Siyasetçi bir peyzaj mimarı olarak ben de kamuya ve şahıslara anayasa ile sağlanmış haklarım ve hukuk çerçevesinde proje üretmeye devam ederim. Siyasetçi olmam, işimi iyi yaptığım için tercih ediliyor oluşumdan vazgeçmemi gerektirmediği gibi; bu konuyu etik dışı göstermeye çalışmak da hiç kimsenin haddi ve hakkı değildir. Mesleğini icra ederek hayatını kazanmak gazeteciler de dahil olmak üzere herkesin yapması gereken bir durumu ifade etmektedir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575