Bahçeli'nin Koray Aydın Planı

MHP kulislerine yansıyan bilgilere göre Devlet Bahçeli, daha önce Yüce Divan’da yargılanarak aklanan eski bakan Koray Aydın’ı MHP adına Meclis Başkanvekili göstermeyi planlıyor.

Bahçeli'nin Koray Aydın Planı

 Devlet Bahçeli’nin, TBMM Başkanvekilliği için iki dönemdir bu görevde bulunan Meral Akşener’in yerine eski Bayındırlık ve İskân Bakanı, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ı bildireceği konuşuluyor. 

SALIYA KADAR AÇIKLAYACAK

Parti kaynaklarından edinilen bilgilere göre Bahçeli, Koray Aydın’a bu görevlendirmeyi bildirdi. Aydın’ın Meclis Başkanvekilliğinin ise en geç salı gününe kadar kamuoyuna açıklanacağı belirtiliyor.

Bahçeli’nin Koray Aydın üzerinden dışarıya vermek istediği mesajın, ‘MHP’nin Yüce Divan konusundaki hassasiyetini göstermek’ olduğu yorumları yapılıyor. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı sırasında, Marmara depremi sonrası deprem konutları ihalesine fesat karıştırmakla suçlanan Koray Aydın 2005 yılında AKP iktidarı döneminde Yüce Divan’a gönderilmiş ve 216 yıl hapisle yargılanmıştı. Yargılaması 2007’de beraatla sona eren Koray Aydın, 2011 yılında MHP’den milletvekili olmuştu.

İKİNCİ MESAJIN ADRESİ PARTİ İÇİ MUHALEFET

Bahçeli’nin Koray Aydın’ı Meclis Başkanvekilliği kürsüsüne çıkararak kendi partisine yönelik de farklı bir mesaj vermeyi amaçladığı belirtiliyor. Bahçeli’nin son dönemlerde, parti içinde kendisine rakip olarak gösterilmeye çalışılan isimleri Meclis Başkanvekilliği makamında etkisiz hale getirme taktiği izlediği, özellikle Meral Akşener konusunda önemli oranda başarı kazandığı yorumları yapılıyordu. 

Koray Aydın’ın ismi de uzun süre Bahçeli’nin alternatifi olarak dile getirilmişti. Bahçeli’nin Koray Aydın’ı Meclis Başkanlığı divanına göndererek, onu parti içinde oluşabilecek tartışmalarda saf dışı tutma planını uyguladığı ifade ediliyor


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.