Balık Sezonu Açıldı, Tezgahlar Doldu

Trabzon'da tezgahlar doldu

Balık Sezonu Açıldı, Tezgahlar Doldu

Trabzon'da tezgahlar doldu

01 Eylül 2012 Cumartesi 13:52
Balık Sezonu Açıldı, Tezgahlar Doldu

Balıkçılar, 1 Eylül'de av yasağının sona ermesiyle birlikte 24 metre sınırlamasına tepki amaçlı olarak dün gece denize açılmamasına rağmen tezgahlar balıkla doldu. 

Trabzon’un Moloz Mevkiinde balık tezgahı işleten Mehmetcan Örseloğlu, büyük kayıkların yaptığı protestoyu desteklediğini söyledi. Yeni sezonda balığın bol olmasını ümit ettiklerini belirten Örseloğlu, “Yeni sezon hem milletimize ve hem bize hayırlı olsun.

İnşallah bu sene bol bir balık olur. Palamut tezgahlardaki yerini aldı. Türkiye genelinde kayıkçıların bir protestosu var. Büyük kayıkların denize çıkmaması üzerine tezgahlarda küçük kayıkların tuttuğu balıklar yer alıyor.

Büyük kaylıklar denize çıktığı zaman daha bolluk olacak ve fiyatlar düşecek. Balığın ilk günü olduğu için fiyatlar normal önceki senelere göre yüksek bir fiyat değil. Fiyatlar 4-5-6 lira arasında değişiyor” dedi.

Balıkçıların denizin uzmanı olduğunu söyleyen Örseloğlu, “Bu işi en güzel çözebilecek olan denizciler. Denizin durumu bilmeden 24 metre yasağı getiriyorsun.

Ben protesto yapan büyük kayıkçıları sonuna kadar destekliyorum” şeklinde konuştu.


Son Güncelleme: 01.09.2012 13:54
Anahtar Kelimeler:
Trabzon Balık Tezgahları
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575