Bize Her Yer Kütüphane

‘Bize Her Yer Kütüphane’ adıyla başlatılan proje halkın ilgisini çekmeyi başardı...

Bize Her Yer Kütüphane

 Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileri E. Hilal Özbay, Hacer Taşdelen, M. Sami Temir Ve Semra Akıncı’nın başlatmış olduğu  Doç. Dr. Şahinde Yavuz’un yönetimindeki proje kapsamında, Söğütlü’de bulunan iki otobüs durağına kitaplık açılışı geçtiğimiz gün gerçekleşti.  

‘Bize Her Yer Kütüphane’ adıyla başlatılan proje halkın ilgisini çekmeyi başardı. Yurt dışında ve ülkemizde birkaç şehirde uygulanan projenin,  Trabzon’da da faaliyete geçirilmesi bu projeyle sağlandı. Kanuni Kampüsü’nde de gerçekleştirilmesi istenen  fakat rektörlükten gerekli izin çıkmadığı için sadece Söğütlü duraklarında başlatılan projeye verilen destek öğrencileri mutlu etti.  Açılış konuşmasını gerçekleştiren  Doç. Dr. Şahinde Yavuz  “ Öğrencilerimin sadece toplumdan alan değil topluma katkı veren bir projeyle mezun olmalarını çok istiyorum. Toplumda bunun bir sinerji yaratacağına tüm gönlümle inanıyorum. Öğrencilerim bu sayede farklı bakış açıları kazanacaktır. Bu anlamda ‘ Bize Her Yer Kütüphane’ projesinin çok modern olduğuna ve toplumsal hayatta farklılık yaratacağına inanıyorum.”  sözleriyle projenin önemine dikkat çekti. 

Projede öğrencilere destek olan Doç. Dr. Şahinde Yavuz’a , Söğütlü Belediyesi’ne, Şehir Işıkları firması Trabzon sorumlusu Yılmaz Erdil’e , Trabzon Muhasebeciler Odası’na , Levent Ustabaşı’na , İpekyolu ve Beşikçi Kitabevleri’ne teşekkürlerini sunan öğrenciler, projenin başarılı olmasını temenni ettiler.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.