"Bu Duyarsızlık Neden?"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Adayı Yavuz Aydın, Büyükliman Yöresi’ne ait ilçelerde eski statüsüyle köylerde yaşanan su sıkıntısına değindi.

"Bu Duyarsızlık Neden?"

 Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Adayı Yavuz Aydın, Büyükliman Yöresi’nde ziyaret ettiği ilçelerde eski statüsü ile köy, yeni statüsü ile mahallerde çok sayıda vatandaşın suyunun akmadığını ifade ederek,  sorunun çözümü için yetkilileri göreve davet etti.

Suların kesik olması dolayısıyla vatandaşların büyük mağduriyetler yaşadığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Aday Yavuz Aydın, “Büyükliman Yöremizde yeni statü ile mahalle olan birçok köyümüzde insanlarımız günlerdir susuzluk çekiyor. Yaptığımız ziyaretler sırasında hemşerilerimiz bizlere yaşadıkları mağduriyetleri anlatarak tankerlerle  su getirerek depoları doldurmaya çalıştıklarını ancak yörede temiz su tankeri bulmakta da güçlük çektiklerini belirtiyorlar. Konu ile ilgili olarak başta TİSKİ olmak üzere yetkili kurumlara defalarca şikayette bulunmalarına rağmen sonuç alamamışlar. İnsanların en çok gereksinim duyduğu ihtiyaç maddesi olan suyun kesik olması vatandaşlarımızı çok zor durumlarda bırakıyor. Her fırsatta çağ atladık diye övünenler Büyükliman Yöresi’nde yaşanan bu büyük sıkıntıya neden çözüm üretemezler? Niye duyarsız kalırlar? Anlamak mümkün değil. Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ yetkililerini ve sorumlu kurumları görevlerini yapmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımızın taleplerini dinlesinler ve insanlarımızın çektikleri bu çileye çözüm üretsinler” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.