Cemiyette Mazbata Verildi

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde seçim noktalandı.

Cemiyette Mazbata Verildi

 Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin Olağan Genel Kurulu sonucunda oluşan Yönetim Kurulu'na bugün Kongre Divan Başkanı İhsan Öksüz ve katip üye Levent Tan tarafından mazbata verildi. 

Cemiyet Lokalinde yapılan törende Yusuf Turgut, Tekin Atay, Haluk Ayyıldız, İpek Cansel Şahin, Ersen Küçük, Hakan Yoloğlu ve Halil İbrahim İleli hazır bulundular. İhsan Öksüz resmi sonuçları bir kez daha açıklayarak seçilen yönetim kuruluna mazbatasını teslim etti. 

Mazbata töreninin ardından yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek yol haritası için fikir alışverişinde bulundular. Yusuf Turgut'un başkanlığında seçime gitme formülü Tekin Atay tarafından kabul görmezken Hikmet Aksoy'un başkanlığında seçime gitme formülü de Yusuf Turgut tarafından kabul görmedi.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmelerin ardından herhangi bir uzlaşma sağlanamadı. İki taraf da ''yeniden seçim'' kararına sıcak bakmasına rağmen seçilecek başkan konusunda mutabakata varamadı.

Yönetim Kurulu'nun yarın bir araya gelerek çoğunluğu elinde bulunduran Yusuf Turgut'u başkan seçmesi bekleniyor. Tekin Atay ve yönetim kurulundaki arkadaşlarının ise istifa etmeyeceği ifade edildi. 

Yusuf Turgut'un başkan seçilmesinin ardından kongre kararı alabileceği, Tekin Atay'ın da kongreyi mahkemeye taşıyabileceği toplantının ardından gündeme gelen diğer konular oldu. 

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde başkanlık seçiminin nasıl bir Yönetim Kurulu ile sonuçlanacağı yarın yapılacak olan resmi toplantı ile kesinleşecek. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.