Cevdet Erdöl’ün Zor Seçimi!

Cevdet Erdöl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakınındaki isimlerdendi. Son genel seçimlerde milletvekili adayı olamadı. Üç dönem kuralına takıldı.

Cevdet Erdöl’ün Zor Seçimi!

 Cevdet Erdöl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakınındaki isimlerdendi. Son genel seçimlerde milletvekili adayı olamadı. Üç dönem kuralına takıldı. Şimdi, İstanbul’da kurulan ve daha çok tıp eğitimi verecek olan yeni üniversitenin rektörü oldu.

Erdöl şu sıralar harıl harıl yeni üniversitesi için çalışıyor... Peki, üç dönem kuralı kalktığı için yeniden siyasete döner mi?

Cevdet Erdöl, son seçimlerde avukat oğlunun milletvekili olmasını istedi ama gerçekleşmedi. Yine, aynı yönde uğraşı olabileceği söyleniyor. Bizce Erdöl ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan söylerse aday olur ve Trabzon’u ister.

Zira, Erdöl’ün Ankara milletvekili olduğu dönemde bir dost sohbetinde, “Bana Ankara teklif edildiğinde Trabzon diye diretseydim Trabzon olurdu” dediğini biliyoruz. Erdöl’ün aklı fikri elbette Trabzon’da.

Ancak, akademi dünyasına yeniden dönen Erdöl’ün rektörlüğü seçebileceği de ihtimal meselesi. Kısacası Cevdet Erdöl zor bir seçimle karşı karşıya.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.