CHP'de Büyük Savaş

CHP PM Üyesi ve Trabzon eski Milletvekili Volkan Canalioğlu ile CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun arasındaki kriz iyice derinleşti.

CHP'de Büyük Savaş

 Canalioğlu, İl Başkanı Güzide Uzun’un seçimlerde kendisinin başka partiye çalıştığı dedikodusunu yaptığını belirterek, bunu söyleyenin alçağın dik alası olduğunu ifade etti. Canalioğlu, “Hezimetin faturasını  bana çıkarmaya çalışıyorlar. İl Başkanı benim başka partiye çalıştığımın dedikodusunu, propagandasını yapıyor. Başka partiye çalışan alçaktır, bunu söyleyen de alçağın dik alasıdır. Benim için il ve ilçe başkanı artık yok hükmündedir. Bunların partiden çıkacak yüzleri yok. İl ve Merkez İlçe Başkanı’nın acilen istifa etmesi gerekiyor. Açıkça başarısız oldular. Dedikoduyla parti yönetilmez, önce bunu bilmeliler.” dedi.

MASA BAŞINDA DELEGE YAZIYORLAR

Seçim bölgesi olan 3 No’lu Erdoğdu Mahallesi’nde kongre ve ön seçim delegesi de yapılmayan CHP PM Üyesi Volkan Canalioğlu, zamanında ön seçim isteyip sandık peşinde koşanların şimdi masa başında delege yazma cüretini gösterdiğini ifade etti. Canalioğlu, “Delege olmak çok önemli değil. Ama demokrasi deyip, ön seçim talep edip de partiyi işgal edenler şimdi masa başında sandık kurmadan delege yazıyorlar. Masa başında delege yazmak demokratik değildir, büyük bir yanlışlıktır. İl ve İlçe Başkanı işgale devam ediyorlar. İl ve İlçe Başkanı’nın 2 aydır varlıkları ortada yok.  Ülke gündeminin ne kadar yoğun olduğu ortada, bunlar kendi gelecekleri için delege yarışında koşup masa başında delege yazıyorlar. Delege yazarken sandık kurulması gerekiyor bunu da yapmıyorlar. Ön seçim isteyip partiyi işgal edenler, sandık kurulsun diyenler şimdi de söylediklerinin tam tersini yapıyorlar. Gizli olarak delege yazıyorlar. Bu, partiyi Trabzon’da büyütmez, küskünlük oluşturur. Ancak bazı mahallelerde duyarlı üyeler itiraz edince zoraki sandık kuruluyor. Masa başında delege yazıyorlar. Bütün dertleri kendilerini belli bir noktaya taşımak, bizim derdimiz partiyi belli bir noktaya taşımaktır.” diye konuştu.  


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.