Haluk Pekşen'e Sert Cevap!

Köseoğlu: Halkın oyuyla gelen halkın oyuyla gider

Haluk Pekşen'e Sert Cevap!

Köseoğlu: Halkın oyuyla gelen halkın oyuyla gider

01 Nisan 2016 Cuma 11:09
Haluk Pekşen'e Sert Cevap!
 AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, CHP Milletvekili Haluk Pekşenin, 110 milletvekiliyle Anayasa Mahkemesine giderek, Cumhurbaşkanının azledilmesini isteyeceğiz şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi.

Köseoğlu, Halkın oyuyla gelen halkın oyuyla gider. Bu söylem isminde halk yazmasına rağmen halkı yok saymaya alışkın CHP zihniyetinin yansımasıdır. CHP öncelikle halkın tercihlerini sindirmeyi öğrenmelidir dedi.

110 milletvekiliyle Anayasa Mahkemesine başvurarak halkın yüzde 52 oy oranı ile doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın mahkeme tarafından görevden alınmasını isteyeceğini belirten CHP Milletvekili Haluk Pekşenin sözlerine tepkiler yükseliyor.

CHP ANAYASAL SUÇ İŞLİYOR

AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu, CHP Trabzon Milletvekili Pekşenin söylemlerinin Anayasal suç içerdiğini belirterek, Halkın oyuyla gelen halkın oyuyla gider. Bu söylem isminde halk yazmasına rağmen halkı yok sayan bir anlayışla halkın tercihlerini demokratik olmayan yöntemlerle yok saymaya alışkın CHP zihniyetinin yansımasıdır. Bu söylem ile CHP anayasa suçu işlemektedir. Demokratik mekanizmalara karşı anti demokratik yolların uygulanmasına yönelik söylemler ve Anayasa dışı taleplerle yola çıkarak Anayasal suç işlemektedir. CHP öncelikle halkın tercihlerini sindirmeyi öğrenmelidir. Yoksa bu halk her zaman verdiği dersiin daha şiddetlisini vermeye devam edecektir biçiminde konuştu.

Son Güncelleme: 01.04.2016 11:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575