Marifetli Eller Sanatla Buluştu!

El İşim- Benim İşim El Sanatları Atölyesi’nin hazırlamış olduğu eserler görücüye çıktı.

Marifetli Eller Sanatla Buluştu!

El İşim- Benim İşim El Sanatları Atölyesi’nin hazırlamış olduğu eserler görücüye çıktı.

06 Kasım 2015 Cuma 17:45
Marifetli Eller Sanatla Buluştu!
 Emeklilik hayatını boş geçirmek yerine faydalı bir uğraşı amaç edinen kadınlar el emeği göz nuru el işi tasarımlarını Trabzonlularla buluşturuyorlar.

Butik olarak 3 yıl önce bir atölye açtıklarını belirten emekli girişimci Handan Berber, senelerin birikimlerini, duygularını, sanatsal beğenilerini ve kültürel özellikli el sanatlarını sevenlerle paylaşmak ve daha ileriye taşımak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Üretken olduklarını ve bunu herkese göstermek istediklerini söyleyen Berber, “Emeklilik ile birlikte kazandığımız zamanı, ortak bir uğraş için değerlendirirken bulduk kendimizi. Bu merakımızla birlikte, zamanla renkler, iplikler, kumaşlar, tasarımlar ve çizimler hayatımızın bir parçası haline dönüştü. Evlerimize sığamadık, heyecanımızı ve fikirlerimizi daha çok el sanatları düşkünleriyle paylaşabileceğimiz bir mekana sahip olduk. Ve bugün 2 gün sürecek olan eserlerimizin sergisinin açılışını yapmış bulunmaktayız. Biz üretkeniz bunu göstermek istedik. Arkadaşlarımızın çoğu sıfırdan başladılar ve bugün bu eserleri görücüye çıkardılar.” diye konuştu.

El emeğinin sanatla buluştuğu bu sergide sanatseverler oldukça keyif alacak sanat ve emek dolu iki gün geçirecek.

Son Güncelleme: 06.11.2015 17:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575