Numune Hastahanesi Taşınıyor

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni Yomra ilçesi Kaşüstü Belediyesi’ndeki Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi’ne taşınma işlemi başladı.

Numune Hastahanesi Taşınıyor

13 Şubat 2012 Pazartesi günüden itibaren hasta kabulüne başlanılan hastanede şuanda 36 hasta servislerde yatırılarak tedavi ediliyor. Yatan hastaların %90‘nı bu hastanede muayene edilirken kalan kısmı ise taşınma işlemi başlanılan Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden geldi.Hastanede gelecek bir ay içinde yatan hasta sayısı 350’yi bulacağı belirtilirken, 25 olan hekim sayısının önümüzdeki günlerde 80’ne çıkacağı söylendi. Yatak kapasitesi 400 olan hastanenin taşınma işleminin ardından Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yatak kapasitesi 150 olarak kalacak.

ULAŞIMDA SORUNU YOK
Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Kemal Süleyman, ilk etapta servisleri yeni hastaneye taşıdıklarını belirterek, “Şuanda ulaşım konusunda bir sıkıntı gözükmüyor. Trabzon Belediyesi’nin otobüsleri hastaneye çalışmaya başladı. Personel için de servislerimiz zaten mevcut. Zaten şuanda poliklinikler Numune Hastanemizde devam ediyor” dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.