Oğlunu Öldüren Babaya Müebbet Hapis

Oğlunu öldüren baba Sebahattin Çubukçu, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Oğlunu Öldüren Babaya Müebbet Hapis

Gümüşhane Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya yemek masasında tartıştığı oğlu Soner Çubukçu’yu (25) bıçaklayarak öldürdüğü öne sürülen tutuklu sanık Sebahattin Çubukçu (57) katıldı. Sanık Çubukçu’nun eşi Zehra Çubukçu ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada ifadesi alınan Çubukçu, tahliyesini talep etti. Sanık avukatı Melek Genç Taştan, müvekkili ile maktul arasında öldürmeyi gerektirecek bir husumetin olmadığını belirterek, sanığın kasten adam öldürme suçundan cezalandırılmamasını talep etti. Taştan, “Müvekkilim öfkeyle plansız bir biçimde sofrada bulunan bıçağı almış ve rastgele savurmuştur.

Maktul maalesef aldığı bıçak darbesi sonucu hayatını kaybetti. Hayatın olağan akışına göre sanığın oğlunu öldürmek istemeyeceği açıktır. Kastı aşan bir durum söz konusudur. Kastın varlığı açıkça şüpheye yer bırakmayacak şekilde tespit edilmesi önemlidir. Bize göre sanık TCK’nın 82. maddesi gereği değil, 87/4 maddesi uyarınca yargılanmalıdır” dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Sebahattin Çubukçu’yu kasten oğlunu öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Olay Nasıl Gerçekleşmişti?


Gümüşhane’nin Torul ilçesinin Bahçelik köyünde 23 Temmuz 2011′de Sebahattin Çubukçu, yemek masasında tartıştığı oğlu Soner Çubukçu’yu bıçaklamış, araya giren anne Zehra Çubukçu’yu da elinden yaralamıştı. Sağ göğsünden ağır yaralı olarak Gümüşhane Devlet Hastanesine kaldırılan Soner Çubukçu, yoğun bakım ünitesinde 3 gün kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.