Ölü Terörist Transferi

Trabzon'da açılan bazı mezarların sırrı ortaya çıktı.

Ölü Terörist Transferi

Güneydoğu'da ölü ele geçirilen PKK'lı hainlerin otopsileri için adres Trabzon'daki Adli Tıp Kurumu oluyor. Daha sonra teröristler şehirdeki kimsesizler mezarlığına defnediliyor. Ta ki yakınları onları teşhis edip cenazelerini alıncaya kadar…

OTOPSİ YAPILDI 

Ağrı, Kars, Iğdır ve Ardahan’da güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen PKK terör örgütü üyelerinin otopsi yapılmak üzere bağlı bulundukları Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildikleri ortaya çıktı. Otopsileri yapılan bazı PKK’lı hainlerin kimsesi çıkmadığı için Trabzon’daki kimsesizler mezarlığına defnedildikleri öğrenildi.

ÖRNEKLER ALINDI

Aylar sonra çocuklarının bir çatışmada güvenlik güçleri tarafından öldürüldüklerini öğrenen aileler, Trabzon’a gelerek Adli Tıp Kurumuna müracaat etti. Kendilerine gösterilen fotoğraflar ve alınan kan örnekleriyle çocuklarını teşhis eden ailelerin daha sonra onları gömüldükleri yerden alarak memleketlerine götürdükleri belirtildi. 

ŞU AN MEZAR YOK
Şu an Trabzon’da herhangi bir PKK’lı mezarının bulunmadığını açıklayan yetkililer, “Trabzon Adli Tıp Kurumu’nda tanınmayan birçok cesedin otopsisi yapıldı. Bunlar sadece PKK’lılar değil. Otopsinin ardından sahibi çıkmayanlar kimsesizler mezarlığına defnediliyor. Ancak şu an Trabzon’da herhangi bir örgüt mensubunun mezarı bulunmuyor” ifadelerini kullandılar.

Kemal Bektaş - KARADENİZ


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.