Flaş Haber
Kapat

Sanatı Yerinde İncelediler

Trabzonlu minik öğrenciler sanatı yerinde incelediler.

Sanatı Yerinde İncelediler

Trabzonlu minik öğrenciler sanatı yerinde incelediler.

12 Ocak 2017 Perşembe 10:55
Sanatı Yerinde İncelediler

Trabzon Ortahisar Dumlupınar İlkokulu’nda eğitim gören 1. Sınıf öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Trabzon İl Kültür Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar galerisindeki 42. Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar sergisini gezdiler.

Bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına gerçekleştirilen sergiyi gezen öğrencilere öğretmenleri rehberlik etti. Sanatla ilgili olan öğrencilere ayrıca İl Kültür Turizm Müdürlüğünün tarihi binası hakkında da bilgiler verildi. Öğrenciler daha sonra İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu’nun makamında misafir edildi.

65 ÖĞRENCİ PROGRAMA KATILDI

Sergi ziyaretinin yanı sıra Trabzon’un tarihi yerlerine ve müzelere de ziyaretler gerçekleştirme isteğinde bulunan öğrenci velileri “Şehrimizin sanatsal ve tarihi kimliğini en iyi şekilde öğrencilerimize yerinde anlatabilmek için bu programı hazırlayan okul idaresi ve öğretmenlerine ayrıca İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ali Ayvazoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi. 65 öğrencinin katıldığı programı öğretmenler Fatma Atasoy ve Elvan Erdoğan gerçekleştirdi.

Serginin bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına yapılması veliler tarafından anlamlı bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575