Şenol Güneşten Hocasına Anlamlı Mektup

İhsan Öksüz'ün Ahmet Suat Özyazıcı'nın hayatını kaleme döktüğü kitabın ön sözünü yazan Şenol Güneş'ten duygulandıran cümleler.

Şenol Güneşten Hocasına Anlamlı Mektup

İhsan Öksüz'ün Ahmet Suat Özyazıcı'nın hayatını kaleme döktüğü kitabın ön sözünü yazan Şenol Güneş'ten duygulandıran cümleler.

14 Mart 2012 Çarşamba 15:39
Şenol Güneşten Hocasına Anlamlı Mektup

İşte Güneş’in, Hocası için kaleme aldığı yazı;

Değerli hocama….
70 Yılı aşkın zaferlerle dolu bir yaşamı sadece bir kitapta anlatmak elbette kolay değil.
Ahmet Suat Özyazıcı adı; Türk futbolunun en değerli markalarının başında gelir.
Elinizdeki kitap, hiç kuşku yok ki; yokluktan, çaresizlikten çare üreten, şikayetin yerine çözümü koyan, zor şartlardan sıyrılıp sonuca ulaşan, kupalar kazanan, kazandıran bu büyük insanı yeni nesillere aktarmanın en önemli aracı olacaktır.
Bu vesileyle kaleme aldığım önsözün, aslında Suat Hocamız’ın bize kattıklarına karşılık verecek, bir açık mektup olmasını istiyorum…
Zira O, malzemelerin ve tesislerin yeteriz olduğu dönemlerde oyuncularıyla bütünleşen, aile ortamı yaratan, bu özelliğiyle takımın yarışmada her zaman önde kalmasını sağlayan büyük bir liderdi.
Zekası ve hissiyatıyla sorunların aşılmasında hep örnek oldu. Saatlerce hatta bazen günlerce süren deplasman yolculuklarının onun nüktedan tavrıyla nasıl tamamlandığını çoğu zaman anlamazdık.
Sevgili hocam!…
Sen 1960’larda, 70’lerde, 80’lerde hep vardın…90’larda, 2000’lerde örnektin…Bugün varsın…Yarın da yaşayacaksın…Düşüncelerinle, yaptıklarınla, ürettiklerinle unutulmazsın…
Amatörce başladığın futbola, bu ruhunu hiç kaybetmeden profesyonelce de hizmet ettin. Ailenle, işinle, düzgün kişiliğinle huzurlu, mutlu, örnek oldun.
Gülen yüzünle, samimiyetinle, tatlı ve düşündüren sohbetlerinle etrafına her zaman enerji aşıladın.
Yıkıcı değil, yapıcı davrandın…Haksızlığa uğradın, isyan etmedin…Çağrıldığında geldin, gönderildiğinde diretmedin… Siteme lügatinde yer vermedin…
Futbolcuyken ayağını beynin gibi kullanıyordun… Seni önce sahada izledim, sonra hocam oldun… Tıpkı teknik adamlığındaki gibi oyuncuyken de takımı yönetiyordun… Bu özelliklerinle Anadolu İhtilali’ni yapan takımın lideri olarak tarihte yerini aldın.
Daha dünyayı tanımadan, onu etkileyecek bir takım inşa ettin. Oyuncularınla kulübü büyüttün… Büyük işler yaptın ama mütevazilikten bir an olsun vazgeçmedin. Birleştirici, yapıcı ve tarafsız kimliğinle hep saygı gördün… Duruşunla, davranışınla, kelimelere verdiğin biçimle, gıptayla izlendin…
Bugünün şartlarında dahi, Türk ve dünya futbolunda çok şeyi değiştirip, geliştirebileceğine eminim.
Sen bana göre lüks arabaları yapan değil, tekerleği bulansın… Kitaba değil, kitaplara sığmayacak kadar engin bir kişiliksin… Ama yine de bu büyüklüğünü yeni nesillere aktarabilmenin en iyi yolunun bu eser olduğuna inanıyorum.
Bana ve ülke futboluna olan katkılarını asla unutmam mümkün değil. Bunların hepsi için sana binlerce kez teşekkür ediyor, karşında bir kere daha saygıyla eğiliyorum...
ŞENOL GÜNEŞ

Son Güncelleme: 14.03.2012 15:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575