Soylu Rekor Bekliyor!

Soylu, "Biz Türkiye'nin milliyetçisiyiz, biz milletimizin milliyetçisiyiz, biz Trabzon'un milliyetçiyiz ve biz bu milletin çalışanıyız, biz bu milletin hizmetkarıyız" dedi.

Soylu Rekor Bekliyor!

Soylu, "Biz Türkiye'nin milliyetçisiyiz, biz milletimizin milliyetçisiyiz, biz Trabzon'un milliyetçiyiz ve biz bu milletin çalışanıyız, biz bu milletin hizmetkarıyız" dedi.

14 Ekim 2015 Çarşamba 18:38
Soylu Rekor Bekliyor!
 AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, "Biz Türkiye'nin milliyetçisiyiz, biz milletimizin milliyetçisiyiz, biz Trabzon'un milliyetçiyiz ve biz bu milletin çalışanıyız, biz bu milletin hizmetkarıyız" dedi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Yomra'da muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıya Soylu'nun yanı sıra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, İlçe Başkanı Mustafa Pehlivan ve vatandaşlar katıldı.

Trabzon'un iş ve istihdam derdi olmayacağını belirterek, "Bundan sonra acaba ne olacağız endişesi olmayacak. 13 yılda nasıl Trabzon'da büyük hamleler yaptıysak, bundan sonra da aynı hamleleri atacak bir anlayışı ortaya koyacağız. Biz Türkiye'nin milliyetçisiyiz, biz milletimizin milliyetçisiyiz, biz Trabzon'un milliyetçiyiz ve biz bu milletin çalışanıyız, biz bu milletin hizmetkarıyız, biz bu milletin sadece milletvekili değiliz, buradan açıkça söylüyorum,  biz milletin işçisiyiz, çok çalışacağız, emek ve gayret göstereceğiz, bize verdiğiniz vekaletin hakkını son demine kadar, Trabzon'daki hemşehrilerimize , Anadolu topraklarına ödeyeceğiz, hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Milletvekili sorumluluğunun bilincinde olduklarını ifade eden Soylu, "Bize güç verin, bize destek verin, biz sizin yüzünüzü kara çıkartmayacağız, yüzünüzü ak ederiz,  Trabzon'un evladı, vekili ve Trabzon'un bir kardeşi olarak da Trabzon'umuzun ne hakkı varsa onu aramak onu yerine getirebilmek onu tesis edebilmek için bir büyük gayreti ortaya koyuyoruz. Buradan da 21. yüzyılın içerisinde güçlü bir Trabzon oluşturabilecek bir atmosferi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Herkesin imrenerek baktığı herkesin bu hizmetler Trabzon'a çok yakıştı dediği bir Trabzon'u bugünden sonra da oluşturabilmek o hizmetlerle Trabzon'u buluşturmak için sizden Ankara'ya giderken güç istiyoruz. Önümüzdeki 4 yıl Trabzon için çok güzel olacak. 1 Kasım seçimlerini biz sadece bir iktidar meselesi olarak görmüyoruz, 1 Kasım seçimlerini bir memleket meselesi olarak görüyoruz. Trabzon'dan, Yomrada'dan bir rekor bekliyoruz. Tek başına iktidarda Trabzon'un katkısı olmasını istiyoruz. Hedef olarak da Trabzon'da milletvekili sayımızı artırarak, Türkiye'ye tek başına iktidarda katkı vermek istiyoruz" diye konuştu.

Soylu, Trabzon gündemi ile ilgili olarak da şunları söyledi:

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, “Bu millet, ‘ülke, devlet, esnaf batsın, insanlar huzursuz olsun, ben bundan istifade edeyim’ diyen bir siyasi anlayışı bilin ki kuyruğundan yakaladığı gibi dışarıya atar” dedi.

Soylu, Türkiye’de 7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan sürece ilişkin bilgi vererek, “Neler gördük, neler… Türkiye’nin şu zor günlerinde bile ‘hayır’ demeyi dillerine pelesenk etmiş bay hayır. Her şeye ‘hayır.’ Ülkemin insanının içi kan ağlıyor, ‘hadi bakalım bu ülkenin siyasetçileri, yöneticileri hiç olmazsa gönlümüze su serpsinler’ diye bir anlayışı ortaya koyması siyasetçilerden beklenirken her şeye hayır” ifadesini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Ankara’da yaşanan saldırının ardından siyasi partilerin liderleriyle görüşme talebinde bulunduğunu anımsatan Soylu, şöyle devam etti:

“Kıymetli Başbakanımız, ‘Hep beraber bir araya gelelim, dünyaya Türkiye’nin birliğini, beraberliğini, bu işlerden sarsılmayacağımızı gösterelim. Gün bugündür, birlikte olalım. Bu iş parti meselesi değildir, memleket meselesidir’ diye bir tabloyu ortaya koyuyor, ona da ‘hayır.’ Peki siyasetçi ne yapacak? Çözüm üretmeyecek mi yoksa çözümsüzlüğün bir parçası mı olacak? Bu millet, ‘ülke, devlet, esnaf batsın, insanlar huzursuz olsun, ben bundan istifade edeyim’ diyen bir siyasi anlayışı bilin ki kuyruğundan yakaladığı gibi dışarıya atar.”

Soylu, ülkelerin başına böyle bir iş geldiği zaman yek vücut, tek yumruk olunması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Yapılması gereken şey hep birlikte dünyaya karşı ‘biz biriz, iriyiz, diriyiz, biz Anadolu topraklarının insanlarıyız’ diye birliğimizi en gür sesimizle duyurmaktır. Her şeye siyaset gözüyle bakılmaz, her şeye ‘siyaset olacak’ diye de bakılmaz. Eğer siz böyle bir tabloyu bugün, ülkede siyasetin adamları olarak yansıtmıyorsanız ‘burada bir eksiklik, yanlışlık’ var demektir. Millet, bu eksikliğin bedelini size sandıkta bir şekilde ödetecektir. Her zaman olduğu gibi millet susar, içine atar, izler ama sandığa geldiği zaman reyinin rengini, o gördüğü olayların çerçevesi içerisinde belirlemeye çalışır.”

“Büyük, yeni ve demokratik Türkiye’yi hep beraber oluşturacağız”

“Herkes oyunu bir şekilde bozmaya çalışıyor” ifadesini kullanan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Selahattin Demirtaş, Türkiye’nin huzurunu bozmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Maalesef ağzından bu memleketin hayrına henüz bir cümle çıkmış değil. Üzülerek söylüyorum, ‘Türkiye, Suriye olsun, Irak olsun’ diye, ‘Türkiye’nin içi karışsın’ diye ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Bu ülke öyle bir istikamet aldı ki öyle bir istikamette yürüyor ki ayaklarının üzerinde duruyor, sarsılmıyor. İtiyorlar, düşürmek istiyorlar ama millet öyle bir duruş ortaya koyuyor ki bu duruşundan hiçbir şekilde vazgeçmiyor. Millet, Türkiyemizin geleceğine ait ne hayalleri, idealleri varsa onların hiçbirinden vazgeçmiyor.”

Soylu, milletin, sürekli kendilerine gayretle çalışmaları ve morallerini bozmamaları yönünde telkinde bulunduğunu anlatarak, “Milletimiz, ‘sizden büyük Türkiye’yi bekliyoruz. Biz yerimizde sağlam duruyoruz siz de sağlam durun. Sizden PKK’nın tasfiye edilmesini istiyoruz hiçbir şey istemiyoruz ne maaş ne para ne pul. Ülkemin başındaki bu belayı söküp atın’ diye bize talimat veriyor. Bilinmesini istiyoruz ki ülkemizin başındaki bu belayı söküp atacağız ve PKK’yı tasfiye edeceğiz. Büyük, yeni ve demokratik Türkiye’yi hep beraber oluşturacağız” dedi.

Konuşmasında Aydın Doğan’ı da eleştiren Soylu, şunları kaydetti:

“Bugün Selahattin Demirtaş’ı çıkarıyor Hürriyet gazetesi ama arkasındaki Apo resmini bir şekilde silerek, ortadan kaldırarak. Ey Aydın Doğan, evinin tamamını Apo resmi yap da millet senin ne mal olduğunu görsün. İşi gücü bu ülkenin, milletin değerlerine saldırmak, işi gücü Anadolu’nun değerlerine saldırmak, işi gücü milletin iktidar olmasını, milletin yarınlara güçlü şekilde gitmesini engellemek, başka hiçbir şey değil, başka hiçbir arzusu yok.”

Soylu, daha sonra ise Mobilyacılar Esnafını ziyaret ederek kendilerinden destek istedi.

Son Güncelleme: 14.10.2015 18:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.