Trabzon'a Geliyorlar

Dünyaca ünlü Kızılderili grup İnca Sol, Eskişehir sokaklarında çaldıkları yöresel müzikleriyle vatandaşları kendilerine hayran bıraktı.

Trabzon'a Geliyorlar

 Çeşitli davetler için Türkiye’ye gelen ve belirli güzergahlarla gezilerine devam eden İnka Sol grubu, Eskişehir’de de mini bir sokak konseri verdi.

Ekvador’dan gelen 4 kişilik grubun Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde yöresel çalgı aletleriyle düzenledikleri gösteri, izleyenlerden büyük alkış aldı. Kısa süre içerisinde çok sayıda vatandaşı çaldıkları müziklerle durdurmayı başaran grup, notalarıyla kendilerini dinleyenleri mest etti. Kendilerine gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren grup, gezilerine Bursa, Samsun ve Trabzon istikametinde devam edeceklerini bildirdi.

Grubu dinleyen vatandaşlar da, daha önce bu tarzda bir müzik duymadıkları için melodilerin ilgilerini çektiğini ve bunun için dinlemek istediklerini bildirdi. Üfledikleri çalgıların da ilginç olduğunu ve farklı sesler çıkardığını ekleyen vatandaşlar, bol bol fotoğraf ve video çekti. Vatandaşlar ayrıca 10 TL karşılığında İnca Sol'un müzik CD’si alarak gruba destek oldular.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.