Trabzon 11°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Trabzon'da 30 Gözaltı !

Trabzon'da dahil Tapuda operasyon gerçekleştirildi.

Trabzon'da 30 Gözaltı !

Trabzon'da dahil Tapuda operasyon gerçekleştirildi.

12 Temmuz 2015 Pazar 14:48
Trabzon'da 30 Gözaltı !
6 ay içinde başkalarına ait aralarında Trabzon'un da bulunduğu 5 ayrı ilde ki 11 farklı arsayı satan şebekenin, 100 milyon TL’lik vurgun yaptığı anlaşıldı. 

Milliyet’in aldığı bilgilere göre, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bir işadamının avukatının, “müvekkiline ait 20 milyon TL değerindeki arsanın haberi olmadan üçüncü bir kişiye satılarak dolandırıldığı” yönündeki ihbarı üzerine harekete geçti. Kamera kayıtlarını inceleyen polis arsayı satan kişiler tespit etti. 10 zanlı gözaltına alındı.

Sahte e-devlet şifresi

Çete adına faaliyet gösteren tapu memurlarının, gerçek tapu belgeleri üzerindeki resimleri, çete elemanlarının resimleriyle değiştirdiği ve güvenlik amacıyla hazırladıkları sahte kimlikle yeni bir e-devlet şifresi aldıkları SMS’li bildirimin de yeni telefonuna gelmesini sağladıkları anlaşıldı. 

Lüks içinde yaşamışlar

Şebekenin bu yöntemle son 6 ay içinde Ankara, İstanbul, Trabzon, Kırıkkale ve Sakarya’da 11 ayrı arsayı sahte belgelerle sattıkları anlaşıldı. Şebekenin satışlardan 100 milyon TL’lik bir vurgun yaptığı çete üyelerinin elde ettikleri haksız kazançla lüks bir yaşam sürdükleri belirlendi. Gözaltına alınan zanlılardan ikisi kadın yedi zanlı tutuklanırken, üç tapu memuru ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Son Güncelleme: 12.07.2015 14:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575