Flaş Haber
Kapat

Trabzon'da Çimento Krizi

Yılsonu tamamen sökülecek denen fabrika 9 ay geçmesine rağmen hala yerinde!

Trabzon'da Çimento Krizi

Yılsonu tamamen sökülecek denen fabrika 9 ay geçmesine rağmen hala yerinde!

24 Ağustos 2016 Çarşamba 14:04
Trabzon'da Çimento Krizi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon ziyaretinde de talimatı vermişti…
Adım Atılmıyor
Trabzon Değirmendere Mevkii’nde bulunan çimento fabrikası geçen yılsonunda sökülecekti fakat hala sökülmedi. Kaldırılacağı tarihin üzerinden yaklaşık olarak 1 yıl geçmesine rağmen ne bir adım atılıyor ne de şehrin yöneticileri tarafından açıklama yapılıyor.
Oraya Kurulsun
Bunlar yaşanırken şehir hastanesinin Akyazı’ya yapılması tartışılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’u ziyareti sırasında çimento fabrikası ve Sanayi Sitesi’nin yıkılarak şehir hastanesinin yapılmasının değerlendirilmesini istemişti. Bu talimat neden yerine getirilmiyor?
Eski Vali Öz Dile Getirmişti
Hatırlarsanız; Trabzon eski Valisi Abdil Celil Öz Trabzon gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’u ziyareti sırasında çimento fabrikası ve Sanayi Sitesi’nin yıkılarak şehir hastanesinin yapılmasının değerlendirilmesini istediğini dile getirmişti.
Başkan Bize Olmayacağını Söyledi
Trabzon Büyük Sanayi Sitesi Derneği Yönetim Kurulu başkanı Ayhan Arpacı ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geçmiş dönemlerde TÜMSİAD ile birlikte Dolaylı Mevkii’nde sanayi sitesi kurmak için adımlar attık. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile görüştük. Kendisi bize devam eden kentsel dönüşümler, dolgu projeleri ve yüksek maliyetli projeler varken sanayinin kamulaştırılmasının çok zor olacağını ve uzun yıllar süreceğini iletti. Bunun için sanayinin buradan kaldırılmasını zor olarak görüyoruz.”
Kaynak: TAKA / Hakan ŞENER
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575