Trabzon’a Raylı Sistem Geliyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, hafif raylı sistemle ilgili yeni bir proje çalışması yapacaklarını vurguladı.

Trabzon’a Raylı Sistem Geliyor

 Rize sınırından başlayıp Eynesil'e kadar ulaşabilecek bir çalışma planladıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Bunun çalışmasını da 2016 yılı içinde başlatacağız. Tıpkı Güney Çevre Yolu'nda olduğu gibi Trabzon'un ihtiyacını karşılayabilecek bir yatırım olmasını planlıyoruz" dedi.

Gümrükçüoğlu, Değirmendere'deki kavşakla ilgili çalışmaların da sürdüğünü, Atapark Kavşağıyla ilgili ise sadece mahkeme kararından kaynaklanan bir sorun yaşandığını belirterek, "Karayolları'na projeyi onaylattık. Ancak mahkeme kararını beklemek durumundayız. SGK binasının Hazine'ye devri için de çalışma yapıyoruz. Yine aynı yerdeki Devlet Tiyatrosu’na da bir yer arayışımız var. Alternatif Zağnos'un içine doğru olabilir. Orada olmazsa başka bir yerde tiyatromuza yakışır daha güzel bir sahneyi yapıp kendilerine teslim ettikten sonra sorunu çözme cihetine gideceğiz. O bölgedeki trafiği rahatlatmanın başka yolu yok" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.