Uğurlu Karşıyaka yoluna sonunda başlanıyor

Trabzon'un kuzey-güney ulaşımında önemli ana arterlerden biri olacak ve yapım ihalesi tamamlanan Uğurlu -Karşıyaka yolunda yapım çalışmalarına başlanıyor.

Uğurlu Karşıyaka yoluna sonunda başlanıyor

Beşirli’de Orman Bölge Müdürlüğü’nün batısında bulunan refüj kesmesinden başlayacak yol,  mevcut Karşıyaka- Uğurlu yolunu takiben Uğurlu İlköğretim Okulu yanında son bulacak. Toplam 5.2 km uzunluğundaki yolun yapımının tamamlanmasıyla birlikte Trabzon önemle ulaşım arterlerinden birine daha kavuşacak. İhaleyi kazanan firmaya yer tesliminin yapıldığı Uğurlu-Karşıyaka yolunda yapım çalışmalarına yakında başlanacağı bildirildi.
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon’un ulaşımına önem verdiklerini ve bu anlamda çalışmalarını yoğun şekilde sürdürdüklerini belirtti. Gümrükçüoğlu Uğurlu-Karşıyaka Yolu’nun yapım ihalesinin sonuçlandığını ve ihaleye kazanan firmaya yer tesliminin yapıldığını kaydederek,  “Göreve gelmemizden sonra yapılması için harekete geçtiğimiz yol için 2010 yılı içerisinde proje ihalesi yapılmış ve tamamlanmıştı. 2011 yılının Eylül ayında yapım ihalesine çıkılan ve geçen ay tamamlanan yapım ihalesi sonucu ihaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapıldı. Trabzon’un kuzey -güney kuşaklamasında önemli yollarından biri olacak Karşıya-Uğurlu yolu yapılmasıyla birlikte Trabzon’da güneye ulaşımda önemli bir alternatif daha ortaya çıkmış olacak” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.