Uzungöl’de Suçlu Kim!

Trabzon’un turizm zirvesinde söz döndü dolaştı Uzungöl’e geldi.

Uzungöl’de Suçlu Kim!

 Beldedeki turizm işletmecileri yüksek fiyat uygulamasıyla ilgili olarak kendilerinde bir kusur olmadığını, ısrarla ifade ettiler. Yüksek fiyatı, yatak satın alan tur operatörlerinin verdiğini ifade ettiler.

Olay Uzungöl’de şöyle işliyormuş.. Tur operatörleri önceden yatak ve oda satın alıyor sonra sezonda bunları yüksek fiyata satıyormuş.

Yani, işletmecilerin 200 ile 260 lira arasındaki fiyatlarını tur operatörleri bir anda 400 ile 800 lira seviyelerine çekebiliyormuş.

Peki bu fiyat nasıl veriliyor? İstanbul’daki yıldızlı otellerle bir paket oluşturularak. Arap İstanbul’a geliyor, yıldızlı lüks otelde kalıyor. Pakette Uzungöl de var. O zaman Uzungöl fiyatı da İstanbul’daki lüks otel fiyatına yükseliyor. Uzungöl işletmecileri kendilerini böyle savunuyorlar.

Ancak toplantıda, özellikle yeme içmedeki fiyatların fahişliğine ise kimse bir yorum getirememiş. Uzungöl’deki yatak ve oda fiyatlarının yüksekliğinin arkasındaki sebep bu. O zaman fırsatçı tur operatörlerine fırsat vermemek gerekiyor. Bu nasıl olacak?

İşte orası belli değil.

Kısacası Uzungöl ile ilgili zor durum ve süreç de burada başlıyor. "Suçlu kim" diye sorarsanız herkes topu birbirine atıyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.