Yayla Göleti’nde İmzalar Atıldı!

1 400 dekar arazinin modern sistemlerle sulanmasını sağlayacak Gümüşhane ili Şiran İlçesi Yayla Göleti’nin sözleşmesi imzalandı.

Yayla Göleti’nde İmzalar Atıldı!

 Tamamlandığında 1 400 dekar arazinin modern sistemlerle sulanmasını temin edecek olan Gümüşhane ili Şiran İlçesi Yayla Göleti’nin sözleşmesi DSİ 22.(Trabzon) Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen merasimle imzalandı. İmza merasime; DSİ 22. Bölge Müdürü Mahmut Berber ile yüklenici firma temsilcileri katıldı.

İmza merasiminde kısa bir konuşma yapan DSİ 22. Bölge Müdürü Mahmut Berber, “Gümüşhane, bereketli topraklara sahip bir ilimiz. Bu toprakları modern sulama teknikleri ile buluşturup, çiftçimize yüksek katma değer olarak geri dönmesini arzuluyoruz. İmza altına aldığımız sözleşme Gümüşhane ilimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Yayla Göleti Gümüşhane İli Şiran İlçesi Telme Köyünün yaklaşık 2,2 km kuzeydoğusunda Mere Deresi üzerinde 1.400 dekar arazinin sulanması amacıyla inşa edilecek. Kil Çekirdekli Kaya Dolgu tipindeki göletin temelden yüksekliği 32,50 metre, gövde dolgu hacmi ise yaklaşık 256.100 metreküp olacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.