11 Ayda Unutulmaz İzler Bıraktı

Trabzon halkının ve Trabzonsporlu taraftarların büyük sevgisini kazanan Maçka Kaymakamı Alper Balcı, görevinden alınmak üzere...

11 Ayda Unutulmaz İzler Bıraktı

Trabzonspor'un kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılan Maçka Kaymakamı Alper Balcı, tüyleri diken diken eden bir konuşmanın altına daha imza attı. Aslen Adanalı olan ve 5 yıllığına Maçka'ya atanan Alper Balcı, görev süresinin daha 11. ayındayken, yaptığı işler ve konuşmalarıyla Trabzon halkının büyük sempatisini kazandı. Trabzon halkının sempatisini kazanan Maçka Kaymakamı, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan'ın hedefindeki isim haline geldi. Koçhan'ın AK Parti üzerinden yaptığı ve kurduğu baskılarla beraber ayağı Trabzon'dan kaydırılmaya çalışılan Alper Balcı, doğru bildiklerini söylemekten de hiç kaçınmadı.

YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINA DAMGA VURDU

Trabzonsporlu taraftarların Beşirli Sahili'nde toplanarak binlerce meşale yaktığı organizasyon öncesinde ilk meşalenin ateşini yakan Alper Balcı, görsel şölenden önce yaptığı konuşma ile Trabzonsporlu taraftarların gözlerini doldurdu. Balcı," İçişleri Bakanı Müsteşarı sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu, Çayrakalı, Trabzonsporlu, bu yörenin çocuğu, bir gün dedi ki,”1461’den beri biz İstanbul’a rakibiz.” Bu cümleyi duyunca tüylerim diken diken oldu. Olaya hiç bu açıdan bakmamıştım. O an bir şeyler anlam kazandı kafamda, Trabzon’da göreve başladık. Baktık ki Trabzonsporlu olmak bir futbol takımı tutmaktan başka bir şey, bu başka bir şey. Benim bunu anlamam için buraya gelmem lazımmış. Beni buraya göreve gönderen büyüklerimin, niye gönderdiğini anladım ben. Bu yörenin çocuğu İçişleri Bakanlığı’nda kaymakamlık yapan Hakan Burak Uz, beni hem buraya gönderen hem Trabzonsporlu yapan büyüğümdür. Ona bir alkış lütfen. Gazeteci yazar Harun Çelik abimiz beni Trabzonsporlu yapan ikinci kişidir. Ona da bir alkış. Tonyalı’dır. Bu yörenin çocuğudur. İkide bir sorup duruyorlar,”bir Adanalı diyorlar Trabzonspor’u niye tutar?”. Trabzonsporlu olmak Anadolu’luktur. Paraya, sermayeye karşı dik duruştur. Rahmetli Kazım Koyuncu Artvinli’dir Trabzonspor’u tutar. Neden? Sermayeye karşı dik durduğu için, Anadolu olduğu için Trabzonsporlu’dur. Adanalı Alper Balcı, Oğlu Türkbey Kayra Balcı niye Trabzonspor’u tutar? Anadolulu olduğu için,  şikecilere karşı olduğu için, hırsızlara karşı olduğu için. Bu meslekte kaldığım sürece, büyüklerimin de iznini alarak geldim buraya. Bu şike sürecini her zaman söyleyeceğiz. Bu 2010-2011 şampiyonluğunu alana kadar bu söylenmeye devam edecektir. Bu böyle biline. Ya verecekler ya yorulacaklar. Bunun başka şeyi yok. Burada Filistinli kardeşlerimiz için pankart açıldı. İşte Trabzonsporlu olmak bu. Kuzey Irak’ta ki Türkmen kardeşlerimiz için burada yürek atıyor. Trabzonsporlu olmak bu. Ben bunun için Trabzonsporlu’yum. Bu böyle biline. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün bana ağır bir misyonda verildi. Meşaleyi ben yakacakmışım. Tüm Anadolu ruhu için bunu kabul ediyorum. Sağolun varolun." Dedi.

İŞTE O ANLAR;


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.