Adalet İstemenin Cezası !!!

Trabzonspor'un TFF'den izinsiz pankartla sahaya çıkılması ve spor ahlakına aykırı tahrik edici pankart asılmasından dolayı talimatlara aykırılık gösterildi.

Adalet İstemenin Cezası !!!

Trabzonspor'a açılan pankarttan dolayı 20 bin TL ceza kesildi. Cezaya gerekçe olarak 11.05.2014 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. - GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, TFF'den izinsiz pankartla sahaya çıkılması ve spor ahlakına aykırı tahrik edici pankart asılmasından dolayı talimatlara aykırılık gösterildi.

FENERBAHÇE A.Ş. - KARDEMİR KARABÜKSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, bu eylemin aynı sezon içinde 6. kez gerçekleştirilmesi yüzünden Sarı - Lacivertli Kulübe 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 300 bin lira para cezası kesti. Fenerbahçe aynı müsabakada taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 10 bin lirayla da cezalandırıldı.

Ayrıca Karabükspor maçında cezasına rağmen tribünlere gelen Şike ve Teşvik Hükümlüsü Aziz Yıldırım'a da cezaya uyulmamasından dolayı 60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 65 bin lira para cezası uygun görüldü.

Yıldırım'ın cezası ihlal ettiği cezanın infazının ardından başlatılacak.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fatih ünver - 3 yıl önce
Hani nerde ceza