Adaletin Adresi UEFA

Trabzonspor Kulübü'nün hukukçu kadrosu UEFA ve FIFA'ya 2010-2011 sezonu için yaptıkları başvurunun bütün detaylarını açıkladı.

Adaletin Adresi UEFA

Trabzonspor Kulübü'nün hukukçu kadrosu UEFA ve FIFA'ya 2010-2011 sezonu için yaptıkları başvurunun bütün detaylarını açıkladı.

03 Şubat 2014 Pazartesi 12:19
Adaletin Adresi UEFA
Trabzonspor'un UEFA ve FIFA'ya Türkiye'deki şike olayları nedeniyle direkt müdahale etmesine yönelik başvurusu gündeme bomba gibi düştü. O başvuruyu hazırlayan hukuk ekibinin içerisinde bulunan Trabzonspor'un hukukçu kadrosundan Atilla Dilaver, SABAH'a başvurunun kodlarını anlattı. "Amacımız ülkeyi şikayet etmek değil" diyen Dilaver şöyle konuştu: 

BAŞURU ÜLKE MENFAATİ İÇİN
Burada amaç; futbolun temizlenmesi. Trabzon'un haklarının verilmesi. Trabzonspor bu başvuruyu kendisi için yapmadı. Ülke futbolunun ve ülke insanının menfaati için yaptı. Çünkü spor, ahlak demektir. Kirli futbol ortamı ise tüm ülke insanına, tüm gençliğe ve tüm kulüplere zarar vermektedir.

TFF'DEN ARTIK BİR ŞEY ÇIKMAZ
UEFA ve FIFA, Türkiye'deki o sezonla ilgili kararlarını vermişler, 'şike var' demişler. UEFA üyesi ve CAS yargılamasını kabul eden federasyonumuz şike olmadığını söylüyor. Bu kurumların şike konusundaki tutumları sıfır toleranstır. Fakat Türkiye'de şikeye müsamaha gösteren bir ortam oluşturuldu. Bizim buradaki beklentimiz sıfır tolerans ilkesine uygun davranılması. Ancak davranılmadı. Biz Futbol Federasyonu'ndan sonuç alamayacağımızı gördüğümüz için bu başvuruyu yaptık. Şimdi iki kurumun geri dönüş yapmalarını bekliyoruz. UEFA, kupanın gerçek 
sahibine verilmesini isteyecektir.

Kaynak: ULAŞ ÖZDEMİR
Son Güncelleme: 03.02.2014 12:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575