Akyazı'nın Açılış Tarihi

Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu: Ağustos 2015'te Akyazı Stadı'nı açıyoruz

Akyazı'nın Açılış Tarihi

Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu: Ağustos 2015'te Akyazı Stadı'nı açıyoruz

06 Aralık 2014 Cumartesi 16:46
Akyazı'nın Açılış Tarihi
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, yeni sezon açılışını yapılmakta olan Akyazı Stadyumu'nda gerçekleştireceklerini söyledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor'un Ağustos 2015'te başlayacak sezon açılışını, Akyazı'daki stadyumda yapacağını bildirdi.

Gümrükçüoğlu, Akyazı'da yapımı süren spor kompleksiyle ilgili yazılı açıklamasında, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Karayolları'nın ortaklaşa yürüttüğü 41 bin 513 kişilik stadyumun yer aldığı spor kompleksinin inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Stadyum inşaatının güzel bir şekilde ilerlediğini vurgulayan Gümrükçüoğlu, Trabzonspor'un Ağustos 2015'te başlayacak sezon açılışını Akyazı'daki stadyumda yapacağını ifade etti.

Gümrükçüoğlu, gelecek sezonun başlamasına yaklaşık 9 ay kaldığını hatırlatarak, Trabzonspor'un ve kulübün taraftarlarının Avrupa'nın en modern statlarından birine kavuşacağını kaydetti.

Trabzon'a ve Trabzonspor'a stadyum kazandırmak için mücadele verdiklerini belirten Gümrükçüoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Trabzonspor'umuzun, kulübümüzün taraftarlarının ve Trabzon'un stada ihtiyacı var. Hem sosyal hem de sportif açıdan Trabzon'a modern bir stat kazandırılmalıydı. Bunun için mücadele ederken önümüze zorluklar çıktı. Şunu ifade etmek isterim ki boş bahanelerle mahkeme koridorlarında stadyum inşaatı geciktirilmeseydi, Trabzonspor'umuz şu an maçlarını yeni stadında oynuyor olacaktı. Akyazı'daki bu dev ve modern stadyumun yer aldığı spor kompleksinin yapılmasını talimatlandıran dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Trabzon'daki çalışmaları yakından takip etmekte olan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na ve diğer yetkililere şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum." 
Son Güncelleme: 06.12.2014 17:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Alperen çilingir 2016-08-16 16:48:40

yıl 2016 devam :)

banner573

banner575