Aziz Yıldırım'dan Skandal Açıklama

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yargıtay kararının ardından sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

Aziz Yıldırım'dan Skandal Açıklama

İşte Yıldırım'ın o açıklaması;

"BU KARARI TANIMIYORUM"

"Öncelikle 3 Temmuz'dan bugüne kadar şahsım ve yönetimlerim nezdinde Fenerbahçe'ye verdiğiniz 'yıkılmaz' destekten ötürü hepinize ayrı ayrı şükran ve sevgilerimi sunarım.

Bilmenizi isterim ki;

Ben Aziz Yıldırım olarak bu hukuka aykırı karara saygı duymuyorum ve bu siyasi kararı tanımıyorum.

Fenerbahçe'yi, siyasi ve hukuk dışı kararlarla ve en önemlisi pusu geleneklerinden gelen uygulamalarla teslim almaya çalışanlar yine tarihi bir hatanın eşiğindedirler.

"BENİM İÇİN TEK GERÇEK FENERBAHÇE'DİR"

Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe'ye kumpas kuranlar, Fenerbahçe'yi lekelemek isteyenler şunu iyi bilmelidirler ki;

Aziz Yıldırım için tek gerçek Fenerbahçe'dir.

Ve Fenerbahçe'nin adının yanında Aziz Yıldırım'ın başkanlığı, özgürlüğü ve hatta varlığının hiçbir önemi yoktur.

"AZİZ YILDIRIM TESLİM OLMAZ"

Bir kez daha tarihe not düşerim ki; Aziz Yıldırım gerekirse başkan değil bu kulübün kapısında bekçi dahi olur ama ne Fenerbahçe'den koparılabilir, ne de onlara teslim olur.

Bunu sağlayabilecek hiçbir makam ve karar henüz görülmemiştir ve görülmeyecektir.

Bununla birlikte;

Kumpaslar, paralel devletler, tükenmiş yanlı yargılar, ele geçirilmiş devlet mekanizmalarına dair söylemler havada uçuşurken,

"BU SİYASİ BİR MANEVRADIR"

Emniyet ve yargının aldığı her karar artık yok hükmünde ilan edilmişken ve bunun önlemi olarak 'adil ve yeniden yargılanma hakkının' tartışıldığı bu süreçte, Apar Topar verilen bu karar, Aziz Yıldırım'ın ve tüm kamuoyunun nezdinde sadece bir siyasi manevradır ve 3 Temmuz'un altına atılan ıslak imzadır.

Fenerbahçe'nin adil yargılanmasını dahi bekleme tahammülü gösteremeyen bu zihniyet, işbirlikçileri ve rantçıları ile birlikte 3 Temmuz'un bizzat kendisidir.

Ve Aziz Yıldırım'ın bu zihniyetle mücadelesi her zaman ve her yerde devam edecektir.

İster kulübünün başında ister cezaevinde…

"SÜREÇ ONLARIN İSTEDİĞİ GİBİ BİTMEYECEK"

Kaldı ki bizler, arkamızdan iteni de elini uzatmayanı da çok iyi bilmekteyiz…

Tüm Fenerbahçeliler emin olsunlar ki; "süreç onların istediği gibi bitmeyecektir."

Ve son sözü Fenerbahçe söyleyecektir.

Gelinen bu noktada, gerek bu karar ve gerekse süreçle ilgili artık susmak ve ötelemek yersiz ve anlamsızdır.

Bunun sonucu olarak gerek şahsım gerekse yönetim kurulum tarafından ilerleyen günlerde çok daha kapsamlı ve ayrıntılı açıklamalar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Zira Aziz Yıldırım, Fenerbahçe ve Türkiye Cumhuriyeti için bugüne kadar ödediği bedellerle yetinmemekte kararlıdır.

Saygılarımla,

AZİZ YILDIRIM"

YENİDEN ADAY OLAMAYACAK

Bu arada cezası onanan Aziz Yıldırım'ın başkanlığı düşecek. Fenerbahçe Kulübü karar eline ulaşınca yeniden seçime gitmek zorunda kalacak. 45 gün içinde alınacak olağanüstü genel kurul kararında Aziz Yıldırım aday olamayacağı gibi başkan yeniden seçilecek.

SADECE BAŞKANLIK SEÇİMİ YAPILACAK

Sarı-Lacivertli Kulüpte sadece başkanlık seçimi yapılacak. Fenerbahçe Kulübü tüzüğü gereği başkan ayrı, yönetim ayrı seçildiği için Yöneticiler görevine devam edecek ve kulübün yeni başkanı mevcut yönetim ile çalışacak. Bu süre içinde Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı yönetecek. Diğer taraftan Aziz Yıldırım’ın eşi ile birlikte yurt dışında seyahatte olduğu öğrenildi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
tuncay akman - 3 yıl önce
Bi siktir git a g fenerbahceymis ulan sen Fenerbahçe nin yüz kararisin kendini acindirma adam ol git adam gibi yat cezani azize abla
Avatar
zigsnslı hsksn - 3 yıl önce
yargıtayda şike yaptın dedi tutunacak tk dalın uzay şikeci aklama mahkemeleri kaldı birde oraya başvur bakalım ne olacak. siz kimsini ki türk mahkemelerini tanımıyorsunuz be adiler şerfsiz hırsızlar
Avatar
HOPTEK_61 - 3 yıl önce
bu adamın her konuşması fenerbahçeli leri galeyana getirmektir . aklı sıra taraftardan destek görme eylemine gidiyor ..bu adamın trabzonspor a verdiği zararları ivme ivme oluk oluk çıkartalım haydi mahkeme salonlarına yerle bir edelim bu adileri ...ben iddia ediyorum dibe vurmuş olan futbolumuz bu adiler futboldan ayakları kesilince zirve yapacaktır bekleyelim görelim federasyon ve hakem komiteside biran önce istifa ettirilmeliidir işte bu kadar...
Avatar
binalai - 3 yıl önce
bende adalet bakanını göreve çağırıyorum türk polisini adaleti̇ hukuku mahkemeleri̇ hi̇çe sayan,yalancilikla suçluyan ve tanımayan bu tff. bu adama daha ne kadar sessiz kalınacak.
Avatar
lazzzo - 3 yıl önce
Simdi tam sirasi tff yi mahkemeye vermenin sikenin üstunu ortu diye haadi usaklar avukata mehkemeye
Avatar
ottoman - 3 yıl önce
yahu sen kimsin ki kararı tanıöıyorum diyosun ya bu adam kendini devletten üstün zannediyor