Trabzon 13°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Başkan Hacıosmanoğlu İfadesini Verdi

Başkan Hacıosmanoğlu, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi

Başkan Hacıosmanoğlu İfadesini Verdi

Başkan Hacıosmanoğlu, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi

03 Kasım 2014 Pazartesi 11:45
Başkan Hacıosmanoğlu İfadesini Verdi
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında, avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunan Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Faruk Özak, "Hacıosmanoğlu’nun inançlı insanlara hakaret, halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek ve kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle TCK 125 ve 216 maddelerine göre cezalandırılmasını" talep etmişti. Suç duyurusu üzerine soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı Selma Polat, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu ifade vermek üzere savcılığa çağırdı.

‘O Sözler Çok Yakışıyor’ Demişti

Avukatı Fuat Göktaş ile birlikte savcıya ifade veren Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, “Hakaret etmedim. Özkan Sümer’in söylediği sözleri hatırlattım” dediği öğrenildi. Hacıosmanoğlu, “Özkan Sümer’e her ne kadar kızsam da doğru söylediği sözler var. Onları almak lazım. Sümer’in Faruk Özak ile ilgili söylediği ‘Seccadeli sahtekar’ kendisine çok güzel yakışıyor” ifadeleriyle Sümer’e ait olduğu iddia edilen sözleri daha önce tasdik etmişti.

Eski Bakan Faruk Özak’a ‘seccadeli sahtekar’ dediği gerekçesiyle hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde ifadesi alınan Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun hakkındaki iddiaları reddetti. Avukatı ile birlikte savcıya ifade veren Hacıosmanoğlu, ‘Seccadeli sahtekar’ sözünün kendisini ait olmadığını Özkan Sümer’e ait olduğunu söylediği öğrenildi. Böylece Hacıosmanoğlu suç duyurusunun ardından sarf ettiği sözlerin kendisini ait olmadığı belirten açıklamalarını tekrarlamış oldu.
Son Güncelleme: 03.11.2014 11:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575