Flaş Haber
Kapat

Başkan Olaylı Maç Sonrası Konuştu

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bugün saat 11:00'da Hüseyin Avni Aker Stadında bir basın toplantısı düzenledi.

Başkan Olaylı Maç Sonrası Konuştu

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bugün saat 11:00'da Hüseyin Avni Aker Stadında bir basın toplantısı düzenledi.

12 Mart 2014 Çarşamba 11:45
Başkan Olaylı Maç Sonrası Konuştu
Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, bugün saat 11:00'da yaptığı basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hacıosmanoğlu basın toplantısını daha önce olduğu gibi kulüp binasında değil, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda düzenledi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun açıklamaları; 

Malumunuz hafta başında oynadığımız Fenerbahçe maçında yaşanan olayları Trabzonspor kulübü olarak tasvip etmediğimizi maçtan sonra da söyledik. Biz futbolun görsel şölen olduğunu çoğunlukları eğlendirdiğini o mecrada olması gerektiğini her zaman söyledik Yöneticilik yaptığımız dönemde de daha önce de. Fenerbahçe maçında nemalanan insanlara fırsat vermeyelim dedik. 

Bununla ilgili ceza sınırında olduğumuz Konya maçında gurbette olan taraftarlarımızı üzdük, Trabzon Fenerbahçe maçını seyircimiz ile oynayıp galibiyetin coşkusunu yaşayalım diye. 

Ne yazık ki bir hafta boyunca yaptığımız sağduyu çağrısı, maçta takımımız bu sene gösterdiği performansın üzerinde bir performans gösterip maçtan galip ayrılacak bir oyun tarzı ile sahadaydı. 

Ama biz kendi takımımızı oynatmamak için elimizden geleni yaptık. Karşımızda Fenerbahçe ama ikinci yarı son deplasmanda maçında 1 puan alan takım var. Belki de en rahat yeneceğimiz Fenerbahçe sahadaydı. 

Biz orada takımımızı desteklemiş olsaydık, 2011 yılından sonra en güzel galibiyetlerden en anlamlı galibiyetlerden biri yaşayacaktık. Bu bizim hatamız. Bunları yapmamamız gerekiyor. Taraftarların sahip çıkması lazımdı. Yaşananlar hepimizi üzdü. Trabzon şehrini Trabzon insanını bu şekilde hem dünyada hem de ülkemizde konuşulması yakışmadı. Bu konuda üzgünüz. 

Ne yazık ki Trabzon’da olan olayları rakiplerimizin yandaş medyaları onları besleyen destekleyen holding yandaşları her zaman Trabzon’da olan ufak olayları çok büyük olaylar gibi gösterip dünya kamuoyuna yansıtma özellikleri sadece bugün yoktu daha önce de vardı. 

Biz bu direnci kırmanın mücadelesini daha önce de vereceğiz. Trabzon’da maç tatil oldu. Stada baktınız mı bende baktım. O kadar büyük olayların olduğunun gösterildiği Trabzon’da ufak hasarlar dışında bir şey yok. 

Trabzon’u yerden yere vurmaya kalkanların ezeli rakiplerimizin maçlarında hem statlarının hem de stat dışlarının şehirleri ne hale getirdiğinin görüntüsünü paylaşmak istiyoruz.

Bu tür görüntüler örnekleriyle çoğaltmak çoktur. Sayısız örnekleri vardır. Trabzon şehrini futbola karşı eylemler yapılan bir şehir olarak gösteren insanların acaba bu yaşananların hangisinin Trabzon’da yaşandığını gözden geçirmelerini art niyetli yazılarını gözden geçirsinler. 

Trabzon’da evet istemediğimiz olaylar oldu. Hiç kimsenin tasvip etmediği olaylar oldu. Ama hiçbir yerde ne oyuncu kovalandı. Ne hocanın yardımcısının başı yarıldı. Ne polis araçları devrildi. Ne de istasyonlar yakılmaya çalışıldı. Bunların hepsi kendini temiz göstermeye çalışanların kendi provokasyonları ile yapılanlardır. Onların statların da ve dışında yapılan eylemler değildir. 
ub demek değildir ki biz haklıyız. Onlar yaptı biz daha azını yaptık. Bunların minimize edilmesi gerek. 

Bu toplumsal reaksiyon. Biz sağ duyu çağrılar yapıyoruz. Bunu eğitim ve eğitimsizliğe ayrılmanın doğru olmadığını düşünüyorum. İnsanlar diyor ki, 2 senedir bu olaylar olmuyordu Trabzonspor – Fenerbahçe maçlarında. İnsanların dolum noktası vardır. 2 senedir olmuyor dediğiniz noktada yargı süreci vardı adaletin yerine gelmesini bekleyen geniş bir kitle vardı. Sonucunda malumunuz ki hem ceza hem de sportif yargı son noktayı koymuş, Türk futbolunda 2011 yılında çalınan şampiyonluğu hem içerde hem de dışarda tescillenmiş noktada iken siz hala adaleti tescil etmeden Türk futbolunu yönetmeye kalkarsanız insanlar size reaksiyon gösterebilir. 

Bu Türk futbolunu yönetenlerin adaletsizliği ortadan kaldırmaları gerekir. Bu olayların bu noktalara gelmesinin sorumlularına baktığımızda hala bir önceki yönetim şimdi ki yönetim olsun Türk futbolunda kafalarını kuma gömüp bu adaletsizliği kaldırmamaları, biz bunu unuttururuz anlayışının toplumun her kesiminde endişe yarattığı tedirginlik yarattığı gerçeği varken bunları düzeltmeyenler ancak kendilerini kandırıyorlardır
Bu adaletsizlik düzelmediği sürece bu olayların düzelmediğini tahmin etmesinler. Bu olayları çıkaranlara faturanın tamamını kesmenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Her ne kadar tasvip etmesekte.

OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULA GİDİLECEK Mİ?

Biz Trabzonspor’a göreve getiren genel kurul üyeleri bize teveccüh gösterdi başkan seçti. Biz Trabzonspor’a hizmet etmek istiyoruz. Trabzonspor ’un sorunlarını bilen ancak onun nasıl düzeltileceği için mücadele verir. Biz geldiğimiz günden beri onun mücadelesini veriyoruz. Bütün bu sorunlar içerisinde Trabzonspor nasıl ayakta kalır onun mücadelesini veriyoruz. Biz bu kulübün 5 senede bu hale getiren biz değiliz. Trabzonspor tarihi borçlanmanın içinde devraldık. Ama 2017’nin sonuna kadar bütün gelirleri temlik edilen bir kulüp devraldık ve onu ayakta tutmaya çalışıyoruz. 
Biz Trabzonspor’a ne zaman zarar verirsek onu aldığımız gibi bırakmasını biliriz. Ama biz şuan da mevcut haliyle nasıl ayakta tutarız onu hesabını yapıyoruz. Bunları başaracağız. Ne zaman o inancı kaybederiz geldiğimiz yer olan tribüne gitmeyi de biliriz.

YANICI MADDELER İÇERİ NASIL GİRDİ

Bende merak ediyorum. Bizim kalemlerimize kadar kontrol edildiğimiz noktada bunların stada nasıl girdiğini. Bunun arkasında büyük bir provokasyon olduğunu düşünüyorum. Bunu araştıracağız. Elbette onu bulduğumuzda sizinle paylaşacağız. 

HAKEMLE NE KONUŞTU

Bütün federasyon temsilcileri ve hakem arkadaşımız ile konuştum. Sonuçta yaşanan olayları elbette üzüntüyle karşıladık. Kendisine maça devam etmesini söyledim. Eskiden kurallar vardı. İçeri girdiğinde maç tatil ediliyor. Olayların daha büyüyeceğini büyümeden bu şekilde kapanmasını söyledi. Biz gerekli bütün girişimleri yaptık. Ama atmosferin hakemlerin maçı yönetme şekli ortada kalktığını çıkan olayların Trabzonspor’a daha büyük zarar vereceğini söyledi. Bunun üzerine söyleyecek bir şey kalmadı.

Biz Avrupa’da önemli 4 hukukçu ile görüştük. 2’si ile anlaştık. 2si ile görüşmeler devam ediyor. Biz UEFA ile yaptığımız müracaatta güdümlü dediğimiz TFF kanunu çerçevesinde 

MAÇTAN ÖNCE VALİLİNİN YAPTIĞI ÇATILARA ÖZEL GÜVENLİK

Ben İspanya’ya dayadım. Oradan konuştum. Bu tür baskıların Trabzonspor seyircisinin tepki verdiğini daha zorluk çıkaracağın kaçınmamız gerektiğini söyledim. Trabzonspor insanına ne kadar baskı gücü kurarsanız ters teper. Biz 70 bin kişi ile yürüdük ama en ufak bir taşkınlık olmadığını söyledim. Sayın Valimiz onu düzeltir diye düşünüyorum. Trabzonspor seyircisine önceki yıllarda nasıl baskı yapıldığını ve onun karşısında tepki gösterildiğini biz biliyoruz. Biz bu şehri yönetenlerin. 

VALİYE VERİLEN ONUR ÜYELİĞİ BELGESİ

Onur üyeliği belgesi, ilginç bir tesadüftü. Bende üzüldüm. Her gelen valiye divan kurulu böyle uygulamalar yapılıyor. Biz yemekteydi, dönüşte biz de verdik. Bu bir tesadüftü. Sanki vali o açıklamaları yaptı da bizim hoşumuza gitti algısı yaratmak biraz saygısızca bir yaklaşım oldu. 

KARABORSAYA DÜŞEN BİLETLER

Maçtan sonra öğrendim. Onu yapanları ben araştırıyorum. Kim yaptıysa kulüp olarak da sizle paylaşırız. Trabzonspor’un menfaatlerini korumak üzere buradayız. Bizim de tasvip etmediğimiz konudur. 


ÇAKIROĞLU BAŞKANLIĞI MI DÜŞÜNÜYOR?

Evet biz seçildiğimiz anda  3 yöneticinin istifasını istedik. Sonrasında Yaşar Aşçıoğlu istifa etti. İstifasını kabul etmemem gerekiyordu. Kendisini de aradım. Sebahattin Çakıroğlu bizim arkadaşımızdı. Biz yönetime aldık. Bizim sadece kendisi ile değil ailesi asırlara dayalı dostluk vardır. Hiçbir zaman itilaf olmadı. Biz arkadaşımızı göreve aldık. Her halde kendisinin başkanlık hayali var. Bizim yönetim tarzımızı beğenmeyebilir. Bizim o soyadına saygımız var, herkes soyadına yakışan taraf olur. Onun da haklı olduğu taraflar olabilir. Kendisi ağır bir ameliyat geçirdi. Bu görevler geçicidir. Ama insanların yaşadığı dostluk arkadaşlıklar devam eder. Bizim bu kulüpten istikbal beklentimiz yok.

ENGİN KARA HAKKINDA ŞOK SUÇLAMA

Engin Kara görevlerinden istifa etmedi. Yaklaşık 1 hafta önce onun alakası olmadığı birimle yapmış olduğu davranıştan dolayı yönetici arkadaşlarla kulüpte kavga ediyor. Kendisi, yetmiyormuş gibi 2-3 araba ile 3-5 kişiyi çağırıp arkadaşlarını dövdürme hesabı yapan bir insanın benim olduğum yerde görevde kalmasının hiçbir imkanı yok. Bu arkadaşımızı kardeşim olarak göreve aldığımız zaman o yönetimdeyse bir çok kişi oy vermem dedi. Bu şartlarda yönetime aldım. Kendi yönetici arkadaşlarını dövdürmek için kulübün kapısına insanlar çağıran kişinin bu kulüpte yönetimde olmaması gerek. Görevlerinden istifa etmedi. Yönetim kurulu arkadaşlarımızın isteğiyle görevlerinden alındı.
 
Son Güncelleme: 12.03.2014 12:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
robben61 2014-03-12 12:26:29

Baştan aşağıya anlatım bozukluğu var..Kim yaziyor bu yazıları Allah aşkına

Avatar
tuncay kocaman 2014-03-12 12:36:52

Başkanim Trabzonspor hep başkanlarin pisirikligindan şimdiye kadar yara aldik.yapacagin tekşey birazcik vijdanin varsa takimi ligden cek.cekemiyormusun.istifaet.biz ezilen bir şehirdeil savaşan onurlu şerefli insanlariz biz paraicindeil şerefimiz icin yaşiyoruz.

Avatar
ersin 2014-03-12 18:28:56

Baskanim bu durusunu asla ama asla bozma.hakli olan biri varsa oda ts dir.istanbul kulupleri dusun yakamizdan artik.biz dunyaya bordo mavi geldik,oylede olecegiz.yedirmeyiz hakkimizi..

banner575