Başkan Trabzonspor'un Yeni Stadına Kavuşacağı Sezonu Açıkladı

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu 'ndan önemli açıklama geldi.

Başkan Trabzonspor'un Yeni Stadına Kavuşacağı Sezonu Açıkladı

Gümrükçüoğlu, ”Allah nasip ederse 2015-2016 Futbol sezonuna Akyazı Stadı'açılır” dedi.

Trabzon Belediyesi Meclisi 2013 yılı Mart ayı meclis açılış toplantısı Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında yapıldı. Başkan Gümrükçüoğlu toplantının  açılışında yaptığı konuşmada meclis üyelerine şubat ayı içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili bilgiler aktardı.

2015-2016 Futbol Sezonu Akyazı Stadı’nda
Konuşmasının sonunda Akyazı İhalesi ve Ayasofya Müzesi çevresinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Gümrükçüoğlu, ”Ön yeterlilik ihalesi 14 Şubat tarihinde yapılan Akyazı Projesi’nin ihalesi 8 Nisan tarihinde  inşallah yapılacak. 40 bin seyirci kapasiteli stadyumun da yer aldığı kompleksin inşası için yapılan ön yeterlilik ihalesine  16 firma dosya verdi. Firmalar 'ön yeterlilik şartnamesine' göre puanlamaya tabi tutulacak.
 
Listeye giren firmalar, teklif alma oturumuna davet edilecek. Bir aksilik çıkmazsa muhtemelen  Trabzonspor’umuz 2015-2016 futbol sezonuna Akyazı Stadında girecek. Çok önem verdiğimiz diğer bir  projemiz olan Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi’nde rekreasyon düzenlemesinin yapımı ihaleye çıktı.
 
Müze’nin çevresinde bulunan 44 binanın 40 milyon liraya kamulaştırılarak yıkılmasından sonra sıra peyzaj düzenlemesine geldi. 21 Mart Perşembe günü yapılacak ihalenin ardından eğer herhangi bir engel olmayacak olursa, herhangi bir teknik öteleme olmayacak olursa ihalenin yapımının ardından rekreasyon düzenlemesi 1 yıl içerisinde tamamlanarak hizmete sunulacak” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet yilmaz - 4 yıl önce
stad guzel yeride sehre biraz uzak olsada toki bizleri kandirsada idare eder,,ismi kulaga cok kotu geliyor ak isi bozuyor ...
Avatar
burak - 4 yıl önce
stattan hiçbir beklentim yok. isterseniz 10 yıl sonra yapın. ama insanları kandırmayın afişlerde arena stad olarak gösterilirken, projede aslı olimpiyat şeklinde.
Avatar
Kubilay Kemer - 4 yıl önce
bu stat projesi ve hes uğruna şampiyonluk kupamızı oy avcılarına peşkeş çekenleri asla unutmayacağım. bu tür inşaatlar artık tamamen seçimlerde oy malzemesi haline geldi. bu tuhaf değil, tuhaf olan ise oy potansiyeli yüksek fenerbahçe taraftarının mutlu olup, oy vermesi için kupamızın bizzat bizimkiler tarafından satılmış olması! hala da satılıyoruz. bakalım daha kaç kayıp vereceğiz "bazılarının" 3 istanbul takımının taraftarlarını mutlu etme uğruna? tiksiniyorum bunları hak ve hukuk demeden, helal ve haram demeden, seçimlerden önce malzeme yapanlardan! uyanmak lazım artık...
Avatar
Ayhan GÜL - 4 yıl önce
trabzondan dışarı çıkıp trabzona baksan o stadın 2020 de bitmesine sevinmen lazım.
Avatar
abdullah polat - 4 yıl önce
akyazı değilde 100.000 kişilik arena yapsan ne olacak bitmiş bu takım. yazıklar olsun bu takımı bu hale getirenlere