Bu ayrıntı Trabzonspor'u şampiyon yapar...

PFDK, şikeden en büyük cezayı İbrahim Akın'a verdi.

Bu ayrıntı Trabzonspor'u şampiyon yapar...

 İbrahim Akın, 01.05.2011 günü  oynanan  Fenerbahçe- Büyükşehir Belediyespor müsabaka sonucunu etkilemekten yani şike yapmaktan 3 yıl ceza aldı.

O maçta İbrahim Akın'a şike teklifi yapmakla suçlanan hatta bu konuda ses kayıtları bulunan Fenerbahçe yöneticilerinin tamamı aklandı. 3 Fenerbahçe yöneticisiyle ilgili somut bir bilgi ve belge bulunmadığı vurgulandı.
Bu kararla birlikte İbrahim Akın tek başına şike yaparak, dünya tarihine girdi.
PFDK kararına göre; durduk yere Fenerbahçe maçında şike yapmaya karar vermiş olan İbrahim Akın, verdiği kararı maçta uygulayarak maç sonucunu etkiledi.PFDK, oynanan maçta İbrahim Akın'ın maç sonucunu etkilediğini özellikle vurguladı.
PFDK, şike yapılarak sonucu etkilenen Fenerbahçe- Büyükşehir Belediyespor maçıyla ilgili bir cezaya gerek olmadığını da vurguladı.
Bir üst satırda şike yapıldığı açıkca belirtilen bu maç, bir alt satırda temiz olarak tescil edildi.
Bu skandal ifadeyle de Türkiye Futbol Federasyonu, şike olduğuna karar verdiği bir maçın sonucunu tescil ederek dünya tarihine geçti.

BU ÇELİŞKİ TRABZONSPOR'U ŞAMPİYON YAPAR

PFDK'nın bu skandal kararından sonra gözler Trabzonspor cephesine çevrildi.Trabzonspor, PFDK kararında şike yapıldığı açıkca belirtilen  Fenerbahçe- Büyükşehir Belediyespor maçının sonucuna itiraz etmesi durumunda ortaya yeni bir durum çıkar.
Federasyonun şike yapılan bir maçın sonucunu tescil edemeyeceğine göre: bu maçla ilgili yeni bir tartışma başlayacak.
Trabzonspor, PFDK kararını baz alıp federasyona başvurduğu takdirde maçın sonucu iptal edilir ve bu iptal de Trabzonspor'a şampiyonluk yolunu açar.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
viya 6167 - 5 yıl önce
kim bu tüpcümü yapaçak? elinden gelse bizi küme düşürecekler.hepsi kostantinopolis takımları bunlar.
Avatar
MEHMET KÜÇÜK - 5 yıl önce
3 temmuzdan bu güne kadar trabzon yöneticileri yalnız bırakılmış.sadece eleştirildi.bu konuda yardımcı olmak için konuşan eski bir yönetici varmı.ali şen fenere yardım için bodrumdan kalktı geldi ve yardımcı olmak için uğraşdı.bizimde eski başkanlarımız vardı, sadece eleştiri için tv kanallarını başkalarına kullandırdılar.bu nedenle utandım ve üzüldüm.eleştiriler zamanzız yapılırsa zarar verir.selam olsun trabzonsporlulara.
Avatar
Müslüm Büyükhan - 5 yıl önce
enerbahçe eski başkanlarından ali şen şike süreci boyunca aziz yildirima ve fenerbahçeye hep destek çikti.bizim eski başkanlarimizin ağzini biçak açmadi bu süreçte.hatta onursal başkanimiz m.ali yilmaz bile trabzonsporun alehine görüşler belirtti.tff yargidan önce karar vermemeliymiş.yargi beklenmeliymiş felan.eski başkan ve yöneticilerimizi,hangi partiden olursa olsun trabzonspora kayitsiz kalan milletvekillerimizi esefle kiniyorum.
Avatar
A.CİVELEK - 5 yıl önce
bu olay futbol dünyasinda yerini alir,tarihe altin harflerle geçer,gelecek nesillere çok güzel bir örnek olur...