Burak En Tehlikeli 10. Futbolcu

Türkiye'de bu sezon rakip ağları 33 kez havalandırarak gol kralı olan Trabzonspor'un yıldızı dünyanın en tehlikeli 10 golcüsü arasında gösterildi.

Burak En Tehlikeli 10. Futbolcu

Bu sezon attığı 33 golle 2011-12'de gol krallığı yaşayan ve Avrupa'nın birçok büyük kulübünde forma giyen rakiplerini geride bırakan Burak Yılmaz, ABD'nin ünlü spor sitsei BleacherReport tarafından dünyanın en tehlikeli 10. golcüsü seçildi.


Cristiano Ronaldo, Messi, Higuain, Rooney gibi yıldızlarla Dünyanın en tehlikeli 10 golcüsü listesinde yer alan Yılmaz için sitede şu ifadeler yer aldı: 
 
 
"26 yaşındaki formda Trabzonspor oyuncusu için Real Madrid'den bile teklif geldiği iddia ediliyor. Eğer Real Madrid Burak'ı gerçekten istiyorsa oyuncuyla ilgili istatistikleri, CV'si, psikolojik profili ve sakatlık geçmişiyle ilgili geniş bir dosya hazırlanmıştır. Real dışında Arsenal ve Fulham'ın da istediği biliniyor ve bunu anlamak çok zor değil. Kesinlikle bu yaz büyük bir kulübe gidecek ve Burak Yılmaz Avrupa'da en az bilinen tehlikeli golcü olacak." 
 

Burak Yılmaz'ın 33 gol ve 9 asistlik istatistiğine dikkat çekilirken Burak'ı bu istatistiklerinin Avrupa'nın en değerli oyuncularından birisi yaptığı yorumu yapıldı. 33 golü 30 lig maçında atan Burak Yılmaz'ın maç başına gol ortalamasının 1.4 olduğu ve bu alanda kendisini sadece Lionel Messi'nin geçebildiği belirtildi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.