Canını Dişine Takan Takımda Kalacak

Kafkas, herkese forma dağıttı sonra gidecekleri belirleyecek...

Canını Dişine Takan Takımda Kalacak

 Şenol Güneş’in istifasının ardından göreve gelen Tolunay Kafkas, fırsat buldukça benzer açıklamalar yaptı. Deneyimli hoca, “Hayalimdeki Trabzonspor, agresif, çabuk ve dikine oynayan, kırılganlıktan uzak bir takım. Benim kriterlerime uyan futbolcular burada kalacak, uymayanlar gidecek” diyordu. Bu fikir doğrultusunda elindeki tüm oyuncuların neler yapabildiğini iyice görmek isteyen Kafkas, sadece 5 maça çıkmasına rağmen tam 23 futbolcuya forma şansı verdi. Tecrübeli teknik adamın, bu sezon elde kalan tek hedef olarak belirlediği kupa maçlarında fazla riske girmeyeceği fakat denemelerine ligde devam edeceği öğrenildi.

Bu durum, Trabzonsporlu futbolcuları ciddi bir sürecin beklediği şeklinde yorumlanıyor. Puan cetvelinde zirvenin çok gerisinde kalan ve bu nedenle şampiyonluk iddiasını tamamen yitirmiş gibi görünen Bordo-Mavililer, her şeye rağmen ligde kalan 11 maçı ciddiye almak zorunda… Çünkü Tolunay Kafkas, kafasındaki takımı yaratabilmek için yazın geniş çaplı bir transfer operasyonuna girişecek. Takıma katılanlar olacağı gibi, birçok isimle de yollar ayrılacak. Ve ancak kalan maçlarda canını dişine takanlar Karadeniz ekibinde devam edebilecek. Kafkas’tan geçer not almayanlar ise kendine başka yol çizecek.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Miraç USTA - 4 yıl önce
1996 nin ruhunu anca böyle geri getirebilisin tolunay hoca, koşmayan, mücadeleden uzak kalan ve diğer arkadaşların emeğini çalan futbolcunun trabzon sporda işi yok. sana güveniyoruz tolunay hoca.