Divan Toplantısında Kongre Çağrısı

Trabzonspor'un eski Asbaşkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Divan Toplantısında Kongre Çağrısı

 Trabzonspor'un eski Asbaşkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor Divan Kurulu toplantısında bir konuşma yaparak eleştirilerini ortaya koydu.

Hayrettin Hacısalihoğlu'nın konuşmasının metni

"Trabzonspor Divan Kurulu tüzükte yazılı görevlerini neden yapmıyor. Trabzonspor yönetiminin görev süresi tartışmaları ortadadır. Trabzonspor camiasını mahkeme kapılarında medet umar bir hale getirdiler. Bunlar için söylenen sözler kulübün menfaatleri olur. Onlara göre yetkileri yokmuş. Peki sormazlar mı adama o koltuklarda neden oturuyorsunuz. Sonuç olarak geldiğiniz durum ortada.

Eski Başkan ile ilgili gündeme gelen konular haksızlıktır,hatadır, ayıptır. Bu işler sadece kişilere zarar vermez kulübe darbe vurur. Şike hadisesi zarar görür, rakibine koz verir. Trabzonspor sorumluluğu olmayan değneksiz kişilerin futbol projelerini uygulayacağı kişiler olmamalı. Üstelik bu kişiler geçmişte borsa hadisesini kulün sırtına yük olarak vurmuşlarsa. 

Bazıları giden değil gelen paralardan rahatsızlık duyulduğunu söylüyor. Kimsenin böyle bir şeyden rahatsızlık duyduğu yok. Rahatsızlık olan konu gelen paraların borç olarak kaydedilmesinedir. Kulübün bugün getirildiği noktayla ilgili olarak bir savunma yapan yönetim geçmişin yanlışlarını emsal göstermek durumdadır. Şayet onlar o yanlışları yapmasaydı görevlerine devam ederlerdi. Dünün yanlışları bugünün yanlışlarına bir kredi tanımaz. Sıkıntı dün de bugün de kişisel değildir sadece ve sadece kulübün gidişatı ile alakalıdır. Şu anda yasalar önünde yetkisi olmayan bir yönetim var. Orada size 6 aylık süre için oy verdik. Orada yönetimin hatası yok. Şimdi bu camia sizleri iyi tanıdı. Gelin kongreye gidin ve göreve yeniden talip olun. Gerçek gayeniz Trabzonspor'un menfaatleriyse kendinizi ve kulübü daha fazla yıpratmadan güven tazelemesi yapın. Bu kişilerin şahsını tenkit etmek değildir. Sadece ve sadece Trabzonspor'un bugünkü ihtiyacını kelimelere dökmektir."

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.