Flaş Haber
Kapat

Duruşmasız Karar Verilecek

Hakim, Trabzonspor'dan acele eksikleri istedi

Duruşmasız Karar Verilecek

Hakim, Trabzonspor'dan acele eksikleri istedi

28 Haziran 2014 Cumartesi 13:03
Duruşmasız Karar Verilecek
 Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Trabzonspor’un olağan genel kurulunun iptali davasının eksiklerinin tamamlanması için Trabzonspor’a acele talimatıyla bir yazı gönderdi. Mahkeme Başkanı Mustafa Karabina imzalı yazıda, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin belirttiği eksiklerin tamamlanıp dosyanın mahkemeye gönderilmesini istedi. Trabzonspor Kulübü’nün eksikleri ne zaman tamamlayıp ve mahkemeye göndereceği merak ediliyor.

TUTANAKLARA İÇERİKSİZ GEÇMİŞ

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi,  25-26 Mayıs 2013 tarihli genel kurul çağrı belgeleri ile toplantıya katılanları gösteren hazirun listeleri ve 1 Ocak 2013 tarihinden sonra alınan kararların içerisinde yer alan dernek yönetim kurulu karar defterini istemişti. Mahkeme önceki duruşmada gelen belgeleri tutanaklara ‘belgeler dernekler masasından geldi’ şeklindeki geçirmişti.  İçeriği belli olmayan bu sözün ardından mahkeme ikinci bir aksaklığa sebep vermemek için eksik belgeleri bu sefer Trabzonspor’dan istedi. 

MAHKEME CEVAP BEKLİYOR

Trabzon Adliyesi’nden 11 Haziran 2014 tarihinde Trabzonspor Kulübü Derneği’ne Hakim Mustafa Karabina imzalı gönderilen İVEDİ başlıklı yazıda, “Davacılar Recep Bakırtaş, Ali Sait Yılmaz ile davalı Trabzonspor Kulübü Derneği arasında görülmekte olan genel kurul kararının iptali davasına genel kurul toplantısı çağrı belgelerini gösteren hazirun listeleri ve yönetim kurulu karar defterlerinin çok acele ibraz edilmesi rica olunur” denildi. 

DURUŞMASIZ KARAR VERİLECEK

Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Trabzonspor Kulübü Derneği’nden eksik evrakların mahkemeye ulaşmasının ardından duruşma yapmadan hemen karar vererek, dosyayı yeniden Yargıtay’a gönderecek. 
Son Güncelleme: 28.06.2014 13:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575