Emre Aksoy'dan Dikkat Çeken Açıklamalar

Trabzon'un etkili işadamlarından ve eski Trabzonspor Başkan Adayı Emre Aksoy, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

Emre Aksoy'dan Dikkat Çeken Açıklamalar

Trabzon'un etkili işadamlarından ve eski Trabzonspor Başkan Adayı Emre Aksoy, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

19 Mart 2014 Çarşamba 13:14
Emre Aksoy'dan Dikkat Çeken Açıklamalar
Trabzonspor'un genç işadamı Emre Aksoy, aday olduğu kongrede süreci hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunurken, mevcut yönetimin yanlışlarını açıkladı.

HaberTS.com 'un sorularına dobra dobra cevaplar veren Emre Aksoy'un açıklamaları;


Trabzonspor başkan adayı olduğunuz dönemde keşke yapmasaydım dediğiniz şeyler oldu mu?

Trabzonspor kongresinden önce, biz Trabzon’a çok güvendik. Şöyle çok güvendik. Trabzonspor yıllardır dışarıdan yönetiliyor. Artık içerden yönetilsin. Dedik ki, Trabzonspor ne zaman içerden yönetilmişse, faydalı olmuştur. Şamil Ekinci, Atay Aktuğ döneminde bu net şekilde görülmüştür. Kulüpte durabilen başkanlar hep başarılı ve Trabzonspor’a faydalı olmuştur. Ben de bunun için Trabzonspor’a başkan adayı oldum. Ama yapmasaydım dediğim, belki fazla Fedakâr yaptık. Belki işimizden fazla ödün verdik. Hayatımızdan fazla ödün verdik. Oy verecek arkadaşlar belki bizi farklı açıdan gördüler. 

“DERİN TRABZON’U TRABZONSPOR’DAN AYIRMAK İSTEDİK”

Biz bir kere derin Trabzon’u tanımadık. Yani biz derin Trabzon’un, Trabzonspor’dan kopmasını istiyorduk. O nedenle biz ilk 5 sandıkta hiç oy beklemiyorduk. Bu bizim kabullenebileceğimiz bir durum değildi. Trabzonspor şu anda da o sorunu yaşıyor. Derin Trabzon’un tanıdığı bir yönetim, seçildikten bir ay sonra derin Trabzon’un tanımadığı bir yönetim vasfına düştü. Herkes dün oy verirken, İbrahim Hacıosmanoğlu’nun arkasında dururken, 1 ay sonra karşısında durmaya başladı. İbrahim Hacıosmanoğlu, yanlışlar yapmadı mı? Yaptı. “Kemik kırılır yen içinde kalır” diye bir atasözü var. Bu olaylar bu kadar medya önünde yaşanmamalıydı. Bu yıllardır Trabzonspor’a zarar veren süreçtir. Hatta İdmanocağı - İdmangücü çatışması hep Trabzonspor’u zedelemiştir. Trabzonspor’un biran önce bunlardan kurtulup, birlik olması lazım ki, güzel günleri yaşayabilsin. Ama inşallah ilerleyen günlerde, önümüzde ki kongrelerde bunlar yaşanacaktır diye düşünüyorum.

Gelecek kongrede Emre Aksoy yeniden aday olacak mı?

Gelecek kongreler için, artık hiçbir şey düşünmek ve tasarlamak istemiyorum. Neler olacak? Neler bitecek? Onlara bakmak ve takip etmek istiyorum. Başkanlık veya yöneticilik beklendim şu an için yok. Bir daha bu yola çıkabilmemiz için, Trabzonspor üyelerinin bize inanmaları lazım. Buna inandıklarını gördüğümüz zaman belki olabilir. 

“PROJE SUNMAK YERİNE YALAN SÖYLEMEK ETKİLİ OLDU”

Ne hikmetse, İstanbul’dan Ankara’dan gelen insanlara daha büyük mercekten bakılıyor onlara, onların sanki daha fazla faydalı olabileceği düşünülüyor. Olursam neler yaparım? Düşüncesine döndüğümüz zaman. Trabzonspor’un geleceği için proje üretip anlatmak yerine, çıkıp yalan konuşmak daha çok işe yarıyormuş…

Taraftar neden tribüne gelmiyor?

Taraftar ayrımlaştırıldı. Son aylarca bu durum çok kötü bir hal aldı. Yani, Trabzonspor taraftarı değil de. Şunlar bunlar diye bakılmaya başlandı taraftara. O onun adamı, bu bunun adamı… Kim kimin adamı olursa olsun, şunu herkes biliyor ki, Trabzonspor taraftarı tekdir. Herkes Trabzonspor’un forması için gözünden çok rahat yaş akıtabilecek durumdadır. Ama bu ayrımcılıklar taraftarı ister istemez üzüyor. Ama şuna eminim ki, kimse maçını kaçırmıyor. Evinde izliyor. 

“TARAFTARLAR İÇİN FEDERASYON KURULMALI”

Trabzonspor taraftarı ölümüne takımının yanında olmuştur. Küme düşme mücadelesi verirken de, şampiyonluk mücadelesi verirken de, bütün mitinglerinde de gücünü göstermiştir. Trabzon’da taraftarlar dernekleri kapatılıp, tek çatı altında toplanacakmış. Bu olayın gerçekleşme ihtimalinin olmadığını herkes bilir. Bizim de projelerimizden biri, Trabzonspor taraftarlarını bir federasyona bağlamak ve bütün taraftarları o federasyon ile desteklemekti. Kurulacak federasyon herkesin derdini dinlenmeli. Ayrımcılık yapmayan federasyon ile taraftar gruplarının yapacağı istişareler Trabzonspor tribünlerini eski günlerine döndürür. 

Fenerbahçe maçında yaşanan olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hem Trabzonspor Kulübü hem Fenerbahçe Kulübü, 15 gün öncesinden tamamen taraftarın üzerine oynayan açıklamalarda bulundu. Buna bir de valinin açıklamaları eklendi. Fenerbahçe’de ki futbolcular, özellikle Volkan’ın daha maça başlamadan taraftarı provoke ettiğini hepimiz gördük. Ben Fenerbahçe maçının tamamlanmayacağını bir hafta öncesinden söylemiştim. Bana bazıları darılmış, kızmıştı. Ben 61. Dakikadan ileri geçmeyeceğini düşünmüştüm ama Fenerbahçeli futbolcular taraftarı öyle bir gerdi ki, maç oraya kadar bile gidemedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun “siyaseti kullanacağız. Trabzonspor’u siyasete kullandırmayacağız” söylemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Valla siyaset Trabzonspor’u kullanıyor mu? Orasını bilmiyorum ama Trabzonspor’un siyaseti kullanamadığını kesinlikle söyleyebilirim.

Trabzonspor’un kasasına giren paraları nasıl yorumluyorsunuz?

Genel borca bakarsak, mali kongrede hepimiz gördük. Borç söylendiği gibi düşmedi.  30 milyon borç ödedik diyen bir kulüp 179 milyondan 149 milyona düşseydi. O zaman söyledikleri rakamı ödediklerini söyleyebilirdim. Konuşmaya gelince 30 milyon olarak konuşuluyor ama alınan, verilene bakıldığında 2.7 milyon gibi bir rakam çıkıyor karşıma. 

“BU DURUM TRABZONSPOR’A YAPILAN EN BÜYÜK İHANETTİR”

Kulübe yapılan bağışlar, İbrahim Hacıosmanoğlu üzerinden Trabzonspor’a verildiyse ve kulüp Hacıosmanoğlu’na borçlandırıldıysa, bu durum Trabzonspor Kulübüne yapılan en büyük ihanettir. Bunu her zaman söylerim. Üzülürüm de. Eğer gerçekten Trabzonspor taraftarı ise de böyle bir şeyi yapacağına da inanmak istemiyorum. Konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamaları da doğru bulmuyorum. 

“TRABZONSPOR TARAFTARI ALİ AĞAOĞLU’NU KINAMALI”

Ayrıca Ali Ağaoğlu madem borç verecekti bu kadar reklamı neden yapıldı? Ali Ağaoğlu’nun borç vererek Trabzonspor’dan yaptığı reklamı Trabzonspor taraftarı olarak kınamamız lazım. Trabzonspor sokaklarına çıksan, 500 kilo 600 kilo altını toplar Trabzonspor Kulübüne geri dönersin. Borcunu ödersin. Herkes kolundaki bileziği çıkartır verir ama süreç çok dengesiz ilerliyor.

1461 Trabzon’a bir dönem talip olmuştunuz. Şu an takımın halini hep beraber görüyoruz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Versinler 1461 Trabzon’u bize, eski günlerine kavuşturalım. Biz o dönemde 1461 Trabzon için 12 milyon TL’ye kadar teklifte bulunmuştuk. Fakat şu an, teklif verdiğimiz zaman ki kadrodan eser yok. Küme düşme mücadelesi veren bir takım var ortada. Kesinlikle olmaması gereken yerde 1461 Trabzon var. Bu bence, 1461 Trabzon yönetimi ile Trabzonspor yönetiminin çatışması, danışıklı olarak oraya getirtilip, ondan sonra çatışma başlaması, 1461 Trabzon’u bu duruma getiriyor. 

“BİZ DESTEK OLMAK İSTEDİK AMA…”

1461 Trabzon’a göğüs reklamı vermeye kalktık. Çok uçuk rakamlar istendi. Süper Lig’de o rakamlar istenmiyor. Herhalde bizden almak istemedikleri için bu rakamlar istendi. Ben maçlarına da gidiyorum, stadyumda bir tane reklam tabelası yok. 

Son olarak söylemek istedikleriniz nedir?

Yakup Aslan’ın vali hakkında açıklamalarını okudum. Büyük hayal kırıklığı yaşadım. Trabzonspor yöneticisi Yakup Aslan’ın sayın valinin yaşanacak büyük olayların önüne geçtiği şeklinde yaptığı açıklamalar, valinin yaptığı açıklamalar kadar yanlıştır. Trabzonspor taraftarı belki taşkınlık yapmıştır ama tarihten bugüne kadar herkes bilir ki, hiçbir zaman ne devlet malına ne insanlara zarar verecek müdahalede bulunmaz. Yıllar önce Beşiktaş taraftarının döner bıçakları ile kahveye saldırdığında bile, herkesin belinde silah olduğu bilinen bir şehirde, karşı müdahale olmamıştır. Bizim taraftarımız durması gerektiği yeri de, taşkınlık yapması gerektiği yeri de bilir.

“TARAFTARI KESKİN NİŞANCILAR ATEŞLEDİ”
 
Trabzonlu şunu bilir ki, beni birileri yukardan sniperlar ve kesin nişancılar ile kolluyorsa. Buna da karşılık verir. Biz hiçbir zaman Trabzon halkı olarak silahtan, tüfekten korkmadık. O taşkınlığın sebebi o görüntülerdi. Beni üzen ikinci durum ise, İbrahim Hacıosmanoğlu’nun maç sonunda dediği, ”alacağımız cezaya razıyız” açıklaması oldu. Hiç sevmediğim Fenerbahçe Başkanı bile “Trabzonspor taraftarının suçu yoktur. En fazla 1 maç ceza verilmelidir” derken, Trabzonspor Kulübü Başkanının yaptığı açıklama komik ve üzücü açıklamalardı. 

“ÖMER EYÜPOĞLU’NA BÜYÜK YANLIŞ YAPILDI”

Trabzonspor’un bir futbol okulu yapması 5 milyon liralık bir maliyettir. 1 senede parasını kasasına koyuyordu. Her sene 5 milyon liralık bir gelir elde edecekti. Trabzonspor’un o süreçte devlete dahi ihtiyacı yoktu. Trabzonspor okul yapacağım diye yola çıktığında, her yerden arazi alır. Hatta bunu bedava olarak halktan alır. Üzerine de okulu vadeli bir şekilde yaptırıp, okuldan kazanç sağlardı. Ömer Eyüpoğlu gibi bir ismi kulübe almışlardı. Ömer Eyüpoğlu dediğimiz zaman, kendisini eğitim sektöründe ayrı bir sınıfa ayırmamız lazım. Trabzonspor’un 100 yıllık tarihini tekrar ayağa kaldırmış, ismini tekrar dünyaya duyurmuş bir okul müdürünü emekli ediyorsun. Trabzonspor’a kolej kuracağım diye kulübe alıyorsun. Aynı gün 4 saat üstüne istifa dilekçesini alıyorsun. Bunlar Trabzonspor’a yakışmayan şeyler. 

Son Güncelleme: 19.03.2014 13:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.