Emre Aksoy'dan UEFA Kararı Yorumu

Trabzonspor'a başkan adayı olan genç iş adamı UEFA kararı konusunda çarpıcı ifadeler kullandı

Emre Aksoy'dan UEFA Kararı Yorumu

 Şike Sürecinde Trabzonspor’un hakkını her ortamda savunan ve 2010 -2011 süper lig şampiyonu Trabzonspor’dur diyen Emre Aksoy UEFA nın kararı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. “UEFA Kulüpleri cezalandırarak topu TFF’ye atmış ben Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerini Avrupa oyunlarında istemiyorum siz kendi içinizde ne yaparsanız yapın demiştir.” diyerek kararla ilgili açıklamalarda bulundu.

Emre Aksoy; önemli olan adaletin sağlanması doğru bir karara varılmasıdır. UEFA’nın kararı yerinde bir karardır fakat eksiktir. UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verdiği cezaların sonuçlarını iyi yorumlamalıyız. UEFA aslında TFF’ye ceza vermesi gerekirken sadece kulüpleri cezalandırmış “Ben görevimi yaptım kulüpleri cezalandırdım, siz kendi içinizde ne yaparsanız yapın demiştir.”  şeklinde konuştu

 UEFA ‘nın şike sürecindeki yaptığı açıklamalarla bu günkü verdiği cezalar birbirine ters düşmektedir. Şike sürecinde; Türkiye’yi 5 yıl Avrupa kupalarından men ederim diyen UEFA, şimdi Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerini cezalandırarak işi tamamen TFF ye bıraktı. Bir anlamda Türkiye Futbol Federasyonuna “Ne haliniz varsa görün dedi.”  Şimdi ne olacak? Kulüplere verilen ceza onanır mı? Şu an her şey muallâkta.  TFF'ye, 'Yargılamayı iyi yapın. Suçu ve suçluyu belirleyin ve gereken cezaları verin diyor.”

TFF çok zor durumda, bundan sonraki süreç ne olur orası çok önemli. Kupanın Trabzonspor’a verilmesini haklı olarak istiyoruz. Hakkımız teslim edilmeli ancak TFF bunu nasıl çözecek. Kanunlar belli, Fenerbahçe’ye bütün cezaları vermek zorunda. Fenerbahçe amatöre kadar düşebilir. Fakat TFF bunu yapar mı? Bence kupa Tff’nin umurunda bile değil, karar açıklandıktan sonra Kupanın Trabzonspor’a  verilmesi ile ilgili federasyondan hiçbir açıklama gelmedi. Kimseden ses çıkmıyor. Ceza Türkiye Futbol Federasyonuna verilseydi, Tff kendi pisliğini temizlemek zorunda kalacaktı. Fakat ceza kulüplere verilerek ortaya bir karar olmuştur.

Gerçekten Türk futbolunda adalet ve temiz futbol istiyorsak ceza TFF ye verilmeliydi. UEFA Türkiye Futbol Federasyonuna seni 5 yıl Avrupa oyunlarından men ederim deseydi Türkiye deki bütün futbol kulüpleri kendi çıkarlarını da düşünerek   Trabzonspor’un hakkının teslim edilmesi için mücadele verecekti. Trabzonspor'un hakkını savunacaktı. O zaman Trabzonspor’a hakkı teslim edilmiş ve lig şampiyonluğu kupası verilmiş olurdu şeklinde konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Fehmi yiğit - 4 yıl önce
TFF bütün kurullarıyla istifa ederse,yeni yönetim gerekli kararı rahatça verebilir.