Eski Asbaşkan Mahkeme Kararı Sonrası Konuştu

Kongre öncesinde İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimine verdiği destekle dikkat çeken Trabzonspor'un eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan HaberTS.com'a özel açıklama

Eski Asbaşkan Mahkeme Kararı Sonrası Konuştu

Mahkemenin verdiği karar sonrası Hayrettin Hacısalihoğlu'nun açıklamaları şu şekilde oldu;

Öncelikle, Aralıkta kongre yapılması talebi, bu yönetimin icraatları yada performansı, kulübün ekonomik çıkmazı, takımın saha sonuçları vb.  gibi konularla bir alakası yok. 

OLAĞAN KONGRE YASAL MECBURİYETTİR

Bu durum, yapılan son genel kurulun ortaya çıkardığı yasal bir mecburiyettir. Ne yazık ki genel kurul döneminde farklı beklenti, farklı düşünceler sonucu bile bile bazılarınca bu yanlışa evet denildi. Destek verildi. Üstelik, sayısal ve şekil olarak böyle de bir imkan ortaya çıkmamışken, tüm uyarılar göz ardı edilerek böylesine yanlış bir karar alınmış oldu. Yani kulüp divan yönetim kurulunun bu yanlışını, kongre divan kurulu da sürdürmüş oldu. 

YÖNETİM KARAR ALMALI

Şimdi ise, camianın bu gün ki tarihe kadar, becerip düzeltemediği bu yanlışı, Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri düzeltiyor. Son divan genel kurulunda söylediğim sözleri yineliyorum. Bence yönetim mahkeme ve Yargıtay kararını beklemeden, aralık ayına seçimli kongre kararı alarak, bu yanlışı düzeltmelidir. Trabzonspor’a yakışanda budur. Aksi takdirde bu tarihten sonraki tüm icraatlar çok tartışılacağındın, bu durum hem kulübümüzü, hem camiamızı, hem de yönetimi çok üzecek ve yoracaktır.

Kaynak: HaberTS.com / Ali Çil

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
murat guclucan - 3 yıl önce
Gercekten pes bu kadar kendi kendini yiyen bir sehir olabilirmi?ne stad dolar ne destek olunur sadece elestri muhalefet.takim gecen seneden sonra oyle boyle kazanmaya alisti istikrar saglaniyor bir uye cikip mahkemeye veriyor iptal ettiriyor ve karar camiada genel olarak olumlu karsolamiyor trabzonda.baskan lutfen dusun takimi istanbulda oynat hem daha fazla kombine hemde hasetliklerden uzal dur.sirf arma askina tribunler dolsun cikarsizca.su pozisyonda bile her sey elestiriliyor boyle bir sehir olamaz yaziktir ya