Trabzon
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Fenerbahçe'den Hacıosmanoğlu'na Mesaj

Fenerbahçe, resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanğlu'na sert tepki gösterdi...

Fenerbahçe'den Hacıosmanoğlu'na Mesaj

Fenerbahçe, resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanğlu'na sert tepki gösterdi...

14 Aralık 2013 Cumartesi 15:13
Fenerbahçe'den Hacıosmanoğlu'na Mesaj
 Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde:
"Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuk Kurulu'nun Trabzonspor Başkanının yazılı ve görsel medyada yer alan beyanlarına dair açıklaması:

Biz kulüp ve camia olarak bu tip provakatif ve belirli bir üslup seviyesinde olmayan açıklamaları muhatap almayacağımızı kamuoyuna açıklamıştık. Bu açıklamalar, "sportif ve yönetsel başarısızlıkların örtbas edilmesine yöneliktir" şeklinde geçiştirilebilecek amaç ve nitelikte olmayan açıklamalardır.

Bu açıklamalar; 6222 sayılı yasa hükümleri bir yana, Türk Ceza Kanunu uyarınca da açıkça, "Yargıyı etkileme suçudur."

Henüz kesin hüküm aşamasına ulaşmamış, yargılamada, hakim, savcı ve mahkemeyi etkilemek adına bilerek ve sonuçları hesaplanarak yapılmış açıklamalardır. Ve doğal olarak tartışılıp değerlendirileceği yer spor medyası ya da kulüplerin yönetim odaları değil; mahkeme salonlarıdır ... Ve öyle de olacaktır...

Tarafımızdan bu konu ile ilgili yasal takibat derhal yapılacak ve aynı şahıs ile ilgili diğer takibatlarımız gibi hassasiyetle ve dikkatle takip edilecektir.

Zira bu sorun artık bir spor sorunu değil, toplumsal ahlak ve yargıya müdahale alışkanlıklarının şiddetle cezalandırılması gerekliliğine yönelik bir sorundur.

Bağımsız yargıya müdahale, bağımsızlığa müdahaledir... Ve buna kimsenin haddi de gücü de yetmez...

Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuk Kurulu"
Son Güncelleme: 14.12.2013 15:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
aziz akdag 2013-12-14 16:42:18

Sizi uefs sike yaptiniz diye avrupa kupalarina almadi yuzsuzler

Avatar
ardesenli laz 2013-12-14 22:11:17

Ey şikebahce..kendini padisah sandin sanirim.unutma yukarida allah izliyor.hirsizlara hesap sorma vakti geliyor.bekle bizi.bir sabah cikagelirim karsina.ozanan o defter durulur.en sonuncu kelime noktalidir hatirlatayim.

banner573

banner575