Flaş Haber
Kapat

Fenerbahçe'nin Havasını UEFA Söndürdü

UEFA'nın son kongresinde yapılan açıklamaların ardından Fenerbahçe hakkında Türk basınında yaratılmaya çalışılan pozitif hava erken dağıldı.

Fenerbahçe'nin Havasını UEFA Söndürdü

UEFA'nın son kongresinde yapılan açıklamaların ardından Fenerbahçe hakkında Türk basınında yaratılmaya çalışılan pozitif hava erken dağıldı.

09 Nisan 2014 Çarşamba 00:28
Fenerbahçe'nin Havasını UEFA Söndürdü
 Fenerbahçe için UEFA'da dosyanın kapandığı yönünde Michel Platini ve Gianni İnfantino'nun açıklamaları Türk basınında Fenerbahçe'nin artık TFF dahil hiç bir kurumdan ceza almayacağı şeklinde yorumlanmıştı. 

Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıkmış ve UEFA'dan gelen açıklamaların TFF'nin olası vereceği cezalar hakkında olmadığı, kendi iç soruşturması hakkında olduğu ifade edilmişti. 

Bu gelişmelerin ardından  çarpıcı bilgilere ulaşıldı. UEFA'nın Kazakistan'da yaptığı kongrenin ardında TFF'ye gönderilen toplantı tutanaklarının ardından TFF Hukuk Kurulu'na UEFA'nın daha önce geçmişe dair ülke federasyonları ile UEFA arasında yaşanan anlaşmazlıkların incelenmesi talimatı geldi.


İddiaya göre bu konuda kapsamlı bir rapor hazırlayan Hukuk Kurulu, TFF'nin UEFA'dan gelecek taleplere karşı durmasının yönetmelikler ve kurallar gereği mümkün olmadığının altını çizdi. Fenerbahçe hakkında TFF'ye UEFA'dan gelecek yeniden yargılama ve - veya - tavsiye kararının değerlendirilmemesi mümkün gözükmüyor. 

Bu rapor sonrasında olasılıkları değerlendiren TFF'nin, Fenerbahçe'ye Türkiye içinde uygulanması muhetemel yaptırımları ve olası senaryoları da gözden geçiriyor. Öte yandan TFF'nin Fenerbahçe Yönetimi ve hukukçuları ile de görüş alış verişinde bulundukları da bir diğer iddia.
Son Güncelleme: 09.04.2014 00:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hasan Demir 2014-04-09 13:46:36

Sen ne ayaksın haber ts. İsmine yakışıyormu yalan haber. Buna benzer haberi 1 ay önce yine yapmıştın ama hiç biz gazete basından bahsedilmedi. Trabzonsporluların hayallerini yalan haberlerinle hüsrana çeviriyorsun. Sen haber 61 veya medya trabzondandamı kendinizi büyük görüyorsunuz. Ayıp ayıp.

banner573

banner575