Giray Bulak'tan Şok Eden Cevaplar !

''Aziz Yıldırım'ı takdir ediyorum!..''

Giray Bulak'tan Şok Eden Cevaplar !

''Aziz Yıldırım'ı takdir ediyorum!..''

05 Mart 2015 Perşembe 19:35
Giray Bulak'tan Şok Eden Cevaplar !
 35 yıllık futbol kariyerinde 20'yi aşkın takım çalıştıran ve Ogün Temizkanoğlu, Tümer Metin, Gökdeniz Karadeniz ve Tugay Kerimoğlu gibi efsane isimleri Türk futboluna kazandıran Giray Bulak, Türkiye Haber Merkezi'nden Gökhan Kaya'ya konuştu.

İşte o röportaj

Neden teknik direktörlük?

-Benim lise puanım İstanbul'daki tüm üniversiteleri kazanacak bir puandı. Fakat ben sporu çok sevdiğim içim spor akademisi okumayı tercih ettim. Hatta bu sebeple de hiç mezun vermemiş bir okulu tercih ettim. O dönem abim bana kızmış neden bu okulu tercih ettiğimi sormuştu. Ama ben hep sporcu olmanın verdiği duyguyla hareket ettim ve hiç pişman olmadım.

 Teknik direktör olmasaydınız hangi mesleği tercih ederdiniz?

-İnşaat mühendisi ya da şoför olabilirdim.

Teknik direktörlük yapınca haliyle birçok şehri geziyorsunuz. Bu meslek aile hayatınızı nasıl etkiliyor?

-Bizim meslekte evin hanımı, ailenin hem anası hem babası oluyor. Ben yıllarca elimde bavulum il il gezerken tüm yük eşimin omuzlarındaydı. O yüzden antrenörlerin eşini iyi seçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Peki hocam kötü bir sonuç aldığınızda evde nasıl bir ortam olur?

Genelde ben sessiz kalmayı tercih ediyorum. Kendimizi dünya ile kıyasladığımızda ne kadar yanlış bir düşüncede olduğumuzu görebiliriz. Onlar bu işten keyif alıp eğlenirken, biz ise tamamen yenme ve yenilme üzerine bir sistem geliştirmişiz. Kazanınca çok yukarıdasınız kaybedince hiçsiniz. Bizlerde maalesef buna göre yaşıyoruz. Zaten antrenörler yalnız insanlardır. Kaybedince yanında kimseyi bulamazsın. Ama kazanınca herkes o başarıyı sahiplenir.

Ülkedeki antrenörlük hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?

Antrenörlük ülkemizde bir meslek olarak görülmüyor. Bugün meslek yasasıyla bir korumaya alınmış bir durumumuz yok. Bununla beraber antrenörlerin sosyal bir güvencesi de yok. İşte bir dernek var o dernek size ne kadar sahip çıkabilirse sizde o kadarsınız. Bu anlamda da antrenör çalıştığı dönemde yalnızken, çalışmadığı dönemde de yalnız kalıyor.

TEK KURUŞ GELİRİM YOK

Şu an 30 yılını futbola vermiş birisi olarak futboldan hiçbir geliriniz yok mu?

Şu an tek kuruş bir gelirim yok. Bizlerin 'Siz Türk futboluna 30 yıl boyunca hizmette bulundunuz, bu da çalışmadığınız dönem için sizin işsizlik maaşınız' diyebilecek bir kurumu da maalesef ki yok.

Hocam 30 yıllık kariyerinize baktığımda uzun süreli çalıştığınız bir takım göremiyorum

Sadece 2,5-3 yıl Denizlispor'da çalıştım. Onun dışında hep kısa vadeli çalışmalarım oldu. Açıkçası ben baskı altında çalışabilen bir adam değilim. Uyumlu bir insanımdır, ama işim konu olduğunda agresifleşen bir adam da olabiliyorum. İstemediğim bir şey yaptırılmaya çalışıldığında yolları ayırıyorum. Bana vali, belediye başkanı yada kulüp başkanı istemediğim bir şeyi yaptıramaz.

En sıkıntılı döneminizi nerede geçirdiniz?

Mersin İdman Yurdu diyebilirim. Kariyerimin bitmesini isteyecek kadar hor davranıldı. 7 maç çalıştıktan sonra görevden alındım. İyi transferler yapmıştık iyi de gidiyorduk. Ama başkan aldığı baskılara daha fazla dayanamadı.

BİR BAKAN ÇOCUĞU BENİ KOVDURDU

Nasıl bir baskıydı bu?

Görevden ayrılmamda bir bakan çocuğunun büyük etkisi oldu. O bakan çocuğunun antrenör arkadaşı vardı. Onu takımın başına getirmek için baskılar yaptı. Başkan da bu baskılara dayanamadı ve bu kararı aldı.

O isim Hakan Kutlu muydu?

Ben isim vermek istemiyorum Gökhan.

Bir teknik direktörü ne mutlu eder?

Çalışma şartları çok önemli. Bizim ülkemizde para ve oyuncu transferini kısıtlayıp, sizi bloke eden yönetim tarzı hakim. Bunlar olmazsa her antrenör mutlu ve huzurlu çalışır.

Hocam Türk futboluna kazandırdığınız isimlerden bazılarını bizimle paylaşır mısınızı?

Ogün Temizkanoğlu, Tugay Kerimoğlu, Tümer Metin, Gökdeniz Karadeniz gibi isimler benim Türk futboluna kazandırdığım en tanınan isimlerdir. Ama tabi bunun dışında yüzlerce futbolcu var.

Teknik direktörler birbirlerinin kuyusunu kazar mı? arkalarından iş çevirirler mi?

Maalesef böyle durumlara şahit oluyoruz. Benimde başıma böyle bir olay geldi. O zamanlar televizyon programı yapan bir antrenör arkadaşımız benimle bir röportaj yaptı. Ertesi sabah benim işime son verilince o arkadaş benim yerime göreve başladı. Yani böyle durumlar maalesef yaşanıyor.

Siyasi gücü olan isimler daha rahat iş bulabiliyor mu?

Bugün belediye başkanları, valiler, il başkanları ve iş adamlarının hepsi siyasetle iç içe. Bu saydığımız isimler bugün istedikleri kişiyi göreve getirebilecek güçteler.

SİYASET SPORUN İÇİNDE OLMALI AMA...

Peki sizce siyasetin sporun içinde olması doğru mu?

Siyaset sporun içinde olmalı. Sporla ilgilenmeli. Çünkü sonuç olarak bir spora kaynak lazım ve anayasada da 'Ülke çocuğuna mutlaka spor yaptırılmalı' diye yasa var. Ama bu ilgi ve alaka müdahale seviyesinde olmamalı. Milli takım hocası hükümet tarafından belirlenmemeli. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı hükümet tarafından atanmamalı. Hangi hocanın nereye gideceğine, hangi futbolcunun transfer edileceğine siyaset karışmamalı.

Görev aldığınız sürelerde yarış içerisinde olduğunuz hocalar var mıydı?

İster istemez hepsiyle bir yarış içerisinde oluyorsunuz. Ama şöyle söyleyeyim. Bugün yapılan kursların içerisinde her zaman birinci geliyorum. Seminerler olsun, kurslar olsun hiçbir zaman önümde kimse olamamıştır. Ama benimde eksik olduğum konular var demek ki. Diğer arkadaşlarda onları iyi yapabiliyor diye düşünüyorum.

KALEMİ BAŞKANIN SURATINA FIRLATTIM

Kulüp başkanlarından işinize karışan oldu mu?

Evet oldu.

Peki karşılık veriyor muydunuz?

Evet karşılık veriyordum. Hatta bir keresinde kalemi başkanın suratına fırlattım ve istifamı verdim.

Öyle mi? Olay nasıl gelişti?

Ben futbolculara soyunma odasında ders anlatıyordum. Başkan içeri girdi. Tam konuşurken, başkan 'olmaz öyle' falan dedi. Bende elimdeki ispirtolu kalemi suratına fırlattım ve odadan çıktım. Daha sonra da istifa ettim zaten. Ama o başkanı Ankara'da bir yemekte karşı masada gördüm. Benden özür diledi ve hatalı olduğunu kabul etti.

Kimdi o başkan isim verebilir misiniz?

Olay mazide kaldı. Şimdi isim vermem doğru olmaz.

Bu isim Ahmet Gökçek olabilir mi?

İsim vermeyeceğim Gökhan.

Peki sizce bir başkanın işinize karışması normal mi?

Tabiki normal. Ama burada normal olmayan konu başkanın soyunma odasına girmesi. Dışarıda bir araya gelsek 'ya hocam şunu şöyle yapsak, bunu böyle yapsak' dese problem olmaz. Biz hocalar olarak bunları başkanlarla konuşmalıyız. Ama bunun yeri ve zamanı olmalı.

Teknik direktörde olmazsa olmaz nedir?

Kesinlikle öncelikle dürüst olmalı. Ondan sonra birçok özelliği yanına ek olarak koymanız gerekir. Araştırmacı, yenilikçi, çalışkanlık, liderlik bunların hepsi önemli özellikler. Ama her şeyden önce dürüst olmalı.

Dürüst olmayan antrenör başarılı olamaz mı?

Kesinlikle olamaz. Çünkü futbolcusunu ele geçiremez. Futbolcunu kendine inandıramazsan başarılı olamazsın.

Futbolcu hocanın kuyusunu kazar mı?

Futbolcu sizi istemezse bir gün bile görevde kalamazsınız. Çünkü yöneticiler, antrenörlere fazla yaklaşamazlar. Daha omuzu düşük isimlere yanaşırlar, bunlarda genelde futbolcular olur. Futbolcuyla yemek yerler, onlarla ailece görüşüp popülerliğini kullanırlar ve futbolcuyu ele geçirirler. Yönetici ve futbolcu ilişkisi çok tehlikelidir. Bu yüzden futbolcu size her şeyi yapabilir.

MENAJERLER HOCANIN İPİNİ ÇEKEBİLİYOR

Mesela ne yapabilir hocam?

Gruplaşma yapar, yöneticiye şikayet eder, yeri gelir oynamaz, yeri gelir oynattırmaz. Bunda menajerlik sistemininde payı var.  Kulüplerde bir menajerin 3-4 futbolcusu var. Siz o menajerler ile iyi geçinmezseniz, futbolcularınızı oynattırmayıp ipinizi çekebilir.

Yerli Yabancı arasında çok sıkıntı oluyor mu takım içerisinde?

Biz genelde ülkemize yabancıların ayak uydurmasını beklerken, bizler yabancılara ayak uyduruyoruz. Özellikle yabancı sayısı artınca kendi aralarında bir grup oluşturup sizin kaderinizi belirliyorlar. Ama aradaki uyumu sağlarsanız takıma çok faydalı olabiliyorlar...

KEŞKE TRABZONSPOR'U ÇALIŞTIRMASAYDIM

Trabzonspor'daki ikinci döneminizde neden ayrıldınız?

Bugün baktığımda keşke o görevi hiç kabul etmeseydim diyorum. Beni o göreve isteyen isim Şenol Güneş'ti. Ama Sadri Şener beni hiç istemedi. Şenol Güneş ile ne kadar uyumlu çalışsam da, başkanın tutumları beni bezdirdi. Dolayısıyla da baktım ki mutsuzluk yaşanacak ve ayrıldım.

Neden sizi istemedi?

Trabzonspor beni yıllar önce eğitim için İngiltere'ye yollamıştı. O eğitim için benim Trabzonspor'a teşekkür etmediğimi iddia ettiler. 25- 30 sene önceki olayı getirip önüme koydular. Bu olay da beni çok üzdü.

AZ ÖNCE BİR TEKLİF ALDIM

2,5 yıldır çalışmıyor ve gözlem yapıyorsunuz. Bugün teknik direktör olsanız neleri yapmazsınız?

Evet sürekli teklif almama rağmen uzun süredir takım çalıştırmıyorum. eatta seninle buluşmadan önce bir teklif daha aldım.

Tahmin edeyim mi hocam ?

Buyur

Denizlispor'dan mı teklif aldınız?

Bu duyumu nereden aldın bilmiyorum ama doğru. sevdiğim bir şehir ama ben sistemin olmadığı şartlarda çalışmayı düşünmüyorum. Hatta bazı çevrelerce eleştiriliyorum 'çalışmadıkça unutuluyorsun' diye. Ama ben tam tersini düşünüyorum. Çalışmadıkça daha çok aranıyor ve daha çok isteniyorsunuz.

FUTBOLCU YETİŞTİRECEK AKILLARI YOK

Artık yerli hocaya ciddi bir dönüş var. Bunun için ne diyorsunuz?

Ben bunları her zaman televizyonlarda dile getiren insandım. Ama Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yabancıdan yana. Neden? Kendi ömrünü uzatmak için.

Bu ülkede 30 milyon genç var. Bu sayı birçok Avrupa ülkesi nüfusundan bile daha fazla. Ama hala tutmuşlar 14 yabancı diyorlar. Bakın göreceksiniz o getirdikleri yabancıları önümüze devşirme diye koyup Milli takım'da oynatacaklar.

Neden bunu yapıyorlar?

Çünkü futbolcu yetiştirecek akılları yok. Yetiştiremeyince de ithal etmek zorunda kalıyorsun. Toplumlar zaten hep böyle yıkılıyor.

Devşirme futbolcuya karşısınız yani?

Şimdi şöyle söyleyeyim basından duyduğum kadarıyla Kasımpaşalı Ryan Donk'u Türk vatandaşı yapmaya çalışıyorlar. Siz Donk'un oyun içerisindeki umursamaz tavrını takip ediyor musunuz? Neden bu kadar futbola ilgi duyan bir nesilden Ryan Donk çıkartamıyorsun da devşirme yoluna gidiyorsun? Çünkü biz insana yatırım yapmıyoruz. En uzun vadeli yatırım insana yapılan yatırımdır. Yabancıya yapacak yatırımı kendi insanına yap, yıllar sonra da olsa karşılığını alırsın.

Sizce Türk futbolunun en önemli antrenörleri kimlerdir?

Çok hoca var.

Genelde Fatih Terim, Mustafa Denizli, Şenol Güneş isimleri öne çıkıyor. Sizce bu isimler önemli isimler değil mi?

Hayır hiç o isimleri vermeyeceğim. Ben onların Göztepe'de, Ankaragücü'nde Kocaelispor'da, Boluspor'da, Antalya'da çalıştığı dönemleri biliyorum. Hiç kimse kerameti kendisinde bulmasın.

Yani keramet büyük hocalarda değil diyorsunuz?

Ben 'büyük takımı şampiyon yapan hoca vardır' diyorum.

ALLAH HERKESE AZİZ YILDIRIM GİBİ BAŞKAN NASİP ETSİN

Aziz Yıldırım'la çalışmak ister miydiniz?

Çok isterdim. Allah herkese Aziz Yıldırım gibi başkan nasip etsin. Tüm hocalarının arkasında durdu. Aykut'u destekledi takım şampiyon oldu. Ersun'u destekledi takım şampiyon oldu. İsmail'in arkasında duruyor, belki takım yine şampiyon olacak. Tabi yaptıkları hatalar olabilir ama ben kendisini çok takdir ediyorum.

Peki işinize karışsa ne tepki verirdiniz?

İşime tam olarak nerede karıştığı önemli. Karışması gerektiği yerde karışırsa haklıdır der işime bakarım.

TRABZONSPOR'UN YAYIN GELİRİ AZİZ YILDIRIM SAYESİNDE YÜKSELDİ

Bir Trabzonsporlu olarak Aziz Yıldırım hakkındaki olumlu düşünceleriniz beni şaşırttı...

Aslında Trabzonluların Fenerbahçe'yi daha çok sevmesi lazım. Çünkü Fenerbahçe en azından Trabzonspor'dan aldığı futbolcunun parasını vererek aldı. Trabzonspor'un yayın gelirinden payı yükseldiyse Aziz Yıldırım sayesinde oldu. Bugün Trabzonspor'dan Galatasaray'a giden futbolcuların çoğu beş kuruş para kazandırmadan gitti.

3 takımı küme düşürmüşsünüz. Bunu yaşamak nasıl bir duygu?

Tabi çok kötü bir duygu. Düşürdüğünüz takımı tekrar çalıştırıp lige döndürmek isteseniz de artık bu mümkün olmuyor. Yönetim değişiyor, gelir gider dengesi değişiyor ve tekrar kulüpte kalamıyorsunuz.  Ayrıca kariyeriniz için de kötü bir gelişme oluyor.

TÜRK FUTBOLU DİBİ GÖRDÜ

Peki sizce Türk futbolu dibi gördü mü?

Ben yabancı kuralıyla beraber daha kötü günler yaşayacağımızı düşünüyorum. Yani birde şöyle bir durum var. Bugün Türk futbolu dibi gördü. 'Türk futbolu bitti' diye konuşanlar hala Türk futbolunu yönetiyor. Bu da çok ilginç tabi.

Neler yapmalıyız hocam?

Gençlerimize yatırım yapmalıyız. Bunu yapmazsak gençlerimizi ya hastaneden ya da hapishaneden toplayacağız. Bu ülkede 17 milyon spor yapabilecek genç var. Bizim 370 bin futbolcumuz var 80 milyon nüfusumuz var. Slovakya'nın 4,5 milyon nüfusu, 370 bin futbolcusu var. Bizimle aynı rakamdalar. Almanya ile aynı nüfusa sahibiz. Onların 6,5 milyon futbolcusu var. 2,5 milyon bayan futbolcusu var. Şimdi senin 6,5 milyon futbolcun olsun yabancı sayısını istediğin kadar yükselt sıkıntı olmaz. Yani anlayacağınız futbolcu yetiştirmediğimiz sürece bu işi çözemeyiz.

Peki bu düşündüklerinizi Fatih Terim düşünemiyor mu?

370 bin futbolcunuzun olduğu bir ortamda yabancı kuralını serbest bırakıyorsa demek ki düşünemiyor. Diyorlar ki yerli topçu pahalı. Yahu olmayan mal zaten pahalı olur. Sen 10 tane Ozan Tufan çıkartabilirsen pahalı olmaz. Futbolumuzu yönetenler demek ki bunları düşünemiyor. Ya da uygulamak istemiyor.

Bugün Federasyon Başkanı olsanız ne yaparsınız?

Yapacağım ilk iş kulüp başkanlarını kulüp borçlanmalarından sorumlu tutmaktır. Senin dönemindeki bütün borçlanmalarından seni sorumlu tutarım. Bak bakalım o zaman bu savurganlık oluyor mu. Tabi bununla beraber yabancı kuralını 3 ya da 4 seviyelerine indiririm.

FATİH TERİM TÜRK FUTBOLUNA ARTIK ÇARE OLAMAZ

Fatih Terim Türk futboluna çare olamaz mı?

Kesinlikle çare olamaz. Kulüp başkanlarıyla oturup yabancı kararı alınmaz. Bu karar Türk antrenörleriyle oturulup istişare edilir.

Fatih Terim hakkında olumlu şeyler düşünmüyorsunuz herhalde?

Daha önceleri düşünüyordum ama artık düşünmüyorum. Kendisinin birçok şeyi değiştiremeyeceğini bizzat gördüm. Ve bundan sonra Türk futbolu için bir çare olacağını düşünmüyorum.

FATİH TERİM'İN EGOSU ÇOK ŞİŞKİN

Peki neden Milli Takım alt yapılarında görev almıyorsunuz?

Çünkü güç paylaşılmak istenmiyor. Herkes etrafında çok zeki adam görmek istemez. Egosu şişkin adamlar yeterli adamları istemezler. Terim'in de egosu fazlasıyla şişkin.

Milli takımda görev almak ister misiniz?

Terim ile bir görüşmem oldu ama kendisi farklı düşünceleri olduğunu dile getirdi.

Kırgın mısınız kendisine?

Cesur insan kimdir Gökhan? Cesur insan özgüveni yüksek olan insandır. Kendine güvenin varsa, ailene güvenin varsa, arkadaşlarına güvenin varsa sen cesur adamsındır. Korkak insan kimdir? Kendisine güveni olmayan insandır. Eğer eğitimin yoksa, kitap başında yürümemişsen korkak insansındır. Ve böylece de egosu şişkin insan olursun. Korkak olmayacaksın cesur olacaksın. Bunlar cesareti farklı anlıyorlar.

Fanatizm ne zaman son bulur?

Herkes ne zaman kulüp formasını çıkartır ülke menfaatlerini düşünürse o zaman fanatizm son bulur. İnsanlar artık kendi futbolcusu alınmıyor diye milli takımı tutmuyor. Artık bunları aşmalı ve hakkaniyetli iş yapmalıyız. Kulüpçülük artık milli takımın önüne geçti. Ve biz antrenörlerde bunlara çanak tutmamalıyız.

Milli Takım forması altında futbolcularımız ıslıklanır oldu. Buna ne diyorsunuz?

Çok yanlış buluyorum. Bizim bunları hızlı bir şekilde aşmamız gerekir. Dünyanın hiçbir yerinde bunları göremezsiniz

Bu kadar kulüpçülükten bahsediyoruz ama bu sene statlar hep boş kalıyor hocam?

Şimdi burada Passolig önemli bir faktör. Birde Türk insanı artık evinde 24 saat futbol izleyebiliyor. Güney Amerika'dan Afrika'ya kadar her şeye ulaşabiliyor. Ayrıca insanlar sonucu belli olan maçları izlemek istemiyorlar.

Sonucu belli olan derken ?

Yanlış anlaşılmasın şimdi ben gideceğim Galatasaray - Balıkesirspor maçını neden izleyeyim onu demek istiyorum yani.

HALA ŞİKE YAPILIYOR

 Sizce Türkiye'de şike var mı?

Şimdi bu işler masumane bir şekilde her yerde oldu. Herkes arasında konuşup 'Ya bize asılmayın ligde kalacağız' muhabbetlerini yapardı. Ama bunun organize yapılıp yapılmadığına şahit olmadım.

2010-2011 sezonunda şike yapıldı mı?

Ben hala şike yapıldığını düşünüyorum. Çünkü biz hala bu ülkede insani duyguları çözemedik. Bugün hala genç kızlarımız hunharca katlediliyorsa ve insanlarda hala kalkıp saçma sapan konuşabiliyorsa ben ülkemizde birçok yanlışın yapılabileceğini düşünüyorum.

Şike sürecinden sonra Trabzon'da çalıştınız. Nasıl bir ortam vardı?

Yani Trabzon halkı hala haklı olduğunu savunuyor. Bence de haklı ama sonuç alınamıyor. Bir yerde sonuç alamıyorsanız çok uğraşmamalısınız. Trabzon bu konuya çok enerjisini harcadı. Açıkçası bu sebeple de iki kulüp arasında ortam çok gerildi.

Trabzon halkı Fenerbahçe'ye düşman mı?

Benim şampiyonluğum elimden alındı düşüncesi var. Aslında bu şekilde yola çıkmak kendilerine zarar veriyor. Aslında 'benim kupam çok güzel bir yerde korunuyor' diye düşünseler bence hiç sıkıntı olmayacak.

TRABZONSPOR BAŞKANI BÖYLE OLMAMALI

İbrahim Hacıosmanoğlu ile aynı düşüncelere sahip değilsiniz o zaman?

Söylemlerini ve eylemlerini doğru bulmuyorum. Trabzonspor başkanı böyle olmamalı. Trabzon başkanı herkesle kavga etmemeli. Herkese gider yapmamalı. Hakemi arayıp maçı manipule etmemeli.

Bu süreç nasıl biter hocam?

Akil insanlar bir araya gelmeli. Somut adımlar atılmalı. İnsanlar birbirlerine medya aracılığıyla saldırmamalı. Daha dostane açıklamalar yapmalı ve bu süreç mutlaka bitirilmelidir. Çünkü bu kavga iki kulübe de yakışmıyor.

TRABZONSPOR'U 2 DEFA ŞAMPİYONLUKTAN ETTİM

Sizin Fenerbahçe'ye daha motive olduğunuz konuşuluyor

Şimdi biz genellikle küçük takımlarda çalıştığımız için ister istemez Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'a karşı daha motive oluyoruz. Çünkü sen onu yeneceksin ki oralara çıkabilesin. Mesela ben Konyaspor'dayken 2 defa Trabzonspor'u şampiyonluktan ettim. Çok tepki aldım. Şimdi ben Trabzon düşmanı mı oluyorum?

Peki siz kimi şampiyonluğa yakın görüyorsunuz?

3 büyük takım son ana kadar yarışın içerisinde olacak diye düşünüyorum.

Kim küme düşer?

Balıkesirspor, Çaykur Rizespor, Kayseri Erciyesspor, Eskişehirspor ve Karabükspor'dan biri küme düşecek.

HALİLODZİÇ TAKIMI BERBAT ETTİ

Halilodziç döneminde hiç teklif aldınız mı Trabzonspor'dan?

Trabzonlu Trabzonlu'ya hiç teklifte bulunur mu? Adam 23 tane futbolcu aldırdı takımı berbat etti. Bir de adamı alkışlayarak gönderdiler. Biz kendi değerlerimize hala sahip çıkmamakta ısrar ediyoruz.

Ersun Yanal'ın göreve getirilmesini doğru buluyor musunuz?

Kesinlikle doğru bulmuyorum. Fenerbahçe'de şampiyon olmuş kulüp seni görevde tutmamış. Daha önce ülke bazında bazı sıkıntılar yaşamış. Aynı zamanda Fenerbahçe ile şike sürecinden bahsediyorsun. Ama gidip o takımın hocasını alıyorsun.

3.lig ya da amatör bir takımı çalıştırır mısınız?

Çalıştırmayı çok isterim. Bir başkan gelir bana 5 yıllık bir proje sunarsa kabul edebilirim yani

35 yıllık kariyeriniz var, bu deneyimlerinizi gençlere aktarmayı düşünüyor musunuz?

Açıkçası çok isterim. Konuşmayı çok seviyorum ama yazma konusunda biraz sıkıntılıyım. Bunu aşabildiğim zaman tabi ki gençlere deneyimlerimi aktarmayı ve paylaşmayı çok isterim.

Son olarak buradan Türkiye Haber Merkezi okurlarına neler söylemek istersiniz?

Öncelikle sana çok teşekkür ediyorum Gökhan. Güzel bir muhabbet oldu. Bundan sonra daha sık görüşeceğimizi düşünüyorum. Türkiye Haber Merkezi okurlarına ise sizin aracılığınız ile sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Türkiye Haber Merkezi / Gökhan Kaya
Son Güncelleme: 05.03.2015 19:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.