Güneş'in Cezası Ertelenebilir

PFDK tarafından 3 maç men cezasına çarptırılan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in cezası, Fatih Terim'e de uygulandığı gibi ertelenebilir.

Güneş'in Cezası Ertelenebilir

Trabzonspor, Teknik Direktör Şenol Güneş ve golcüsü Burak Yılmaz’ın cezaları için Tahkim Kurulu’na gidiyor. Bununlabirlikte Disiplin Talimatı’nın 105. maddesini ilk kez kullanan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in durumu Güneş’in dosyası için en büyük örnek teşkil edecek. 

Üç resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağıalan Terim’in cezasının ilk maçı infaz edilmiş, daha sonra da ertelenmişti. Tahkim Kurulu, Fatih hocanın bizzat duruşmaya gelerek durumu anlatmasını ve pişmanlığını dile getirmesini göz önüne alarak kalan 2 maçlık cezanın bir yıl ertelenmesine karar vermişti. 

Şenol Güneş’in de Tahkim Kurulu’na başvururken erteleme talep etmesi ve bunu bizzat savunması durumunda bordo-mavili ekibin çalıştırıcısının da cezasının ertelenebileceği vurgulandı. Güneş’in bundan önce sabıkasının bulunmaması da işini kolaylaştırıcı bir etken olarak ortaya çıkacak.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.