Gurbetçi Gençler Attığı Adımda Kararlı

Trabzonspor üzerine oynanan siyasi oyunlardan sonra, etkin taraftar gruplarımızdan Gurbetçi Gençler büyük bir adım attı.

Gurbetçi Gençler Attığı Adımda Kararlı

İşte Gurbetçi Gençler Taraftar Grubunun Yaptığı Basın Açıklaması;

BÜYÜK TRABZONSPOR CAMİASI

Türk futbolu 3 Temmuz sabahına yıllardır bilinen ama bir türlü gün yüzüne çıkmayan, çıkamayan ve çıkartılmayan bir şokla uyandı.Ülke futbolunun içine saplandığı çamur, tüm detaylarıyla gözler önüne serildi.
Bu süreçte ilk günden itibaren Trabzonspor taraftarları tepkilerini ortaya koyarak, sürece katkı sağlamak adına farklı farklı çalışmalar gerçekleştirdiler.Trabzonspor, Trabzon şehrinin adını ve kültürünü tanıtan en büyük araçtır.Trabzonspor, Biz Trabzonspor taraftarları için çay, fındık, Sümela manastırı veya yaylalarımızdan daha büyük bir markadır.
Bu sebeple ki Trabzon'da bir insan şahsi menfaatleri için bir yere gelmek istiyorsa, Trabzonspor'u basamak olarak kullanmaktadır.
Örnek işadamları, sanatçı ve siyasetçiler tüm kamuoyunun malumudur.
Biz Gurbetçi Gençler ailesi olarak, Trabzonspor'un TAM BAĞIMSIZ TARAFTAR TOPLULUĞU olduğumuzu ve bundan sonra da sadece Trabzonspor armasının peşinde olacağımızı her platformda dile getirmiştik.

3 Temmuz da başlayan şike sürecinde Trabzonspor’umuzun hakkının gasp edildiği, Türk Savcıları ve Polislerinin takibi ve de hâkimlerinin verdiği cezalarla tüm kamuoyunun malumudur.
Basiretsiz kulüp yöneticilerimizin Trabzonspor'un hakkını aramaktaki acziyeti yüzünden günümüze kadar Hala alın terimizle kazandığımız kupa Trabzon'a gelmemiştir.Bu sebeple Trabzonspor yöneticilerini statlarda ve bütün platformlarda protesto etmeye devam etmekteyiz. Başkanından malzemecisine kadar mevcut yönetim kulübü terk etmediği müddetçe de protestolarımıza devam edeceğiz.

Trabzonspor'un ismini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışan sanatçılar bile, istediklerini elde ettikten ve kazandıktan sonra Trabzonspor'a şike sürecinde destek olmayı bırakın ismini bile ağızlarına almamışlardır.Kaygıları ise extralardan mahrum kalacak olmaları ve cd lerinin satış kaygılarıydı.Yine bu sanatçılara olan tavrımızı çok net bir şekilde ortaya koymaktayız.

Ancak, en az bu şahıslar kadar, Trabzonspor ismini arkasına alarak meclise giden milletvekillerimiz ve bakanlarımızda suçludur.
Trabzonspor'un hakkını mecliste aramayı bırakın, şike sürecini unuttuğumuzu ve Trabzonspor'un da temiz olmayabileceğini söyleyecek kadar gaflete düşmüşlerdir.
Mecliste bulunan bütün siyasi partiler, memleketimizin birçok sorunu olmasına rağmen hiç bir konuda iş birliğine gitmemiş, ancak 6222 sayılı kanunu 1 gecede değiştirerek Türkiye cumhuriyeti mahkemelerinin suçlu bulduğu kişileri Cezaevi'nden kurtarmışlardır.
Oy kaygıları yüzünden, Kirli işlere bulaşmış, Ahlaksızlık yapmış ve emekleri çalmış olan bir grup insanı kurtarmak için, iş birliği yapan siyasi partiler Trabzonsporlu camiayı hiçe saymışlardır.Ancak Karadenizliler'in hırçın ve inatçı insanlar olduklarını çok çabuk
Biz Trabzonsporlular için, hiç bir siyasi partinin Trabzonspor dan daha büyük olmadığını yazılı ve görsel basından kendilerine defalarca iletmiştik.Siyaset üstü bir kimlik olan Trabzonspor'un sadece şehrimiz olan Trabzon da değil, bütün Türkiye ve dünyada taraftarı bulunmaktadır.

Sadece İstanbul da 2 milyon Trabzonsporlu olduğunun bilinciyle, Hakkı çalınan Trabzonsporluların isteğiyle, Türkiye’nin en büyük gücü olan siyasi partilere karşı, önümüzde ki genel seçimlerde, İstanbul’un 3 ayrı bölgesinden, Trabzonsporlu 3 BAĞIMSIZ millet vekili adayı çıkarmaya karar verdik.Trabzonspor taraftarının duygularını hiçe sayan BÜTÜN SİYASİ PARTİLERE sandıkta cevap vermeyi uygun görerek, meclise yürümektense meclis kürsüsünde hakkımızı aramayı daha münasip buluyoruz. Seçimlere girme kararı almadan önce 17 taraftar derneği, onlarca İş adamı, eski futbolcu ve bürokratlarla görüş alış verişinde bulunduk.Aldığımız olumlu tepkiler ile bu yola baş koyduk. Bu sebeple Tüm Trabzonspor taraftarlarını Milletvekili adaylarımıza destek olmaya davet ediyoruz.
Ayrıca onbinlerce üyesi ve destekçisi bulunan Gurbetçi Gençler taraftar gurubu içerisinde her türlü siyasi görüşe sahip insan olmasına rağmen, Tam Bağımsız Taraftar Gurubu Gurbetçi Gençlere Bağımsız Millet Vekili adayı olmak yakışırdı.
Bu zor yolculukta önümüze çıkacak olan bütün engellere rağmen, tüm inatçılığımızla hiç durmadan yürüyecek ve Trabzonsporluların neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstereceğiz.Mecliste Trabzonspor'un hakkını savunacak Vekillerimiz ile sesimizi daha çok duyuracağız.Şahsi menfaatlerimizin olmadığı siyasi arenada bundan sonra kendi hakkımızı kendimiz arayacağız.

Aynı hassasiyeti Trabzon'da ki kardeşlerimizin de göstereceğine inancımız tamdır. Bu demokratik hakkımızı Kocaeli, Adapazarı, Bursa, Gümüşhane,Erzurum, Ankara ve İzmir de ki kardeşlerimiz ile de görüşerek bu şehirlerden de milletvekili adayları çıkartacağımıza inanıyoruz.

Bu sebeple Bütün Trabzonspor taraftarını seçim sürecinde yanımızda olacağına inancımız tamdır.

Tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.
Saygılarımızla

TAM BAĞIMSIZ TARAFTAR TOPLULUĞU
GURBETÇİ GENÇLER


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kemal BİRİNCİ - 4 yıl önce
bugüne kadar bağımsızlığı destekleyen kadırga tv'ye destek vermek görevimiz oldu.
Avatar
metehan - 4 yıl önce
bütün kalbimle sizleri destekliyorum. şahsen uzun süredir böyle bir çalışmanın yapılması gerektiğini düşünüyordum. trabzonsporluların hafife alınmamaları gerektiğini tüm şikeci partilere gösterelim.
Avatar
okan kurtoğlu - 4 yıl önce
desteğimiz tam dır tamamdır siyah forma istiyoruz tepkileri açıkça yaapmalıyız
Avatar
MARKA61 - 4 yıl önce
aynen taraftarimiz buna destek verecek
Avatar
akyz - 4 yıl önce
bursa dan destekliyoruz.sonucunu şimdiden merak ediyorum
Avatar
AHMET SARAL - 4 yıl önce
helal olsun biz ailece destek verceğiz gurbetci gençlerin çıkartacağı adaya
Avatar
ankara - 4 yıl önce
burada aday çıkarsa bir dertten kurtulurum, oyumu kime vereceğim diye kara kara düşünüyordum. inşallah başarılı bir proje olur ancak seçime girecek arkadaşların yegâne ideolojisi trabzon ve trabzonspor olmalıdır.
şehrimizin menfaati kulübümüzün menfaati, kulübümüzün menfaati şehrimizin menfaatidir. bundan başka hiçbir siyasi söylem kabul edilemeyeceği gibi birleştirici de olmaz.
Avatar
yusuf yıldırım - 4 yıl önce
3 oyum var bu zamana kadar akp den baska partı tanımadım oy da vermedım ama bu soyledıgınız olay gerceklesirse oyum trabzonspora yani bagimsiz adaya olur desteklerim ...ama ben yine akp liyim bu degismez