Gurbette İftar Yemeği

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği’nin iftar yemeğine katıldı.

Gurbette İftar Yemeği

 Antalya Öğretmenevi’nde yapılan iftar yemeğine Vali Öztürk’ün yanı sıra Antalya Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş, İlbank A.Ş. Antalya Bölge Müdürü Yakup Koç, Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Dernek Başkanı Müslim Kahveci ve dernek üyeleri katıldı.

İftarda konuşan Öztürk, şimdiye kadar Kaymakam ve Vali olarak görev yaptığı her yerde mümkün olduğunca hemşerileri ile bir araya geldi. Karadeniz bölgesinin Türkiye’nin çimentosu olduğunu ifade eden Vali Öztürk “Her nerede olursa olsun oraya uyum sağlayan, ora ile ayrık yaşamayan, iş hayatına, ticaretine, kültürüne, sanatına katkı sağlayan bir bölgenin insanlarıyız” şeklinde konuştu. Karadeniz’in, özellikle de Trabzon’un bir gurbet memleketi olduğuna söyleyen Vali Öztürk, bölgenin yaklaşık 150 yıldır Türkiye’ye gurbetçi gönderdiğini, son yüzyılda gurbete gidenlerin bağlarını devam ettirdiğini bildirdi. Vali Öztürk, “Farklı bir kültürümüz var. Yokluktan çaresizlikten ürettiğimiz olağanüstü bir kültürümüz var. O kültürü her yerde yaşamaya ve yaşatmaya gayret ediyoruz” dedi.

Vali Öztürk’e konuşmasının ardından Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Müslim Kahveci plaket takdim etti. Trabzonspor’un üzerinde ismi yazılı 61 numaralı forması hediye edilen Vali Öztürk, “Antalya’da yaşayan Trabzonlular olarak hepimiz Antalyaspor taraftarıyız” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.