Hacıosmanoğlu Bosna'dan Seslendi

İbrahim Hacıosmanoğlu: "Ahlaksızları Türk futbolunun dışına atılması gerekiyor."...

Hacıosmanoğlu Bosna'dan Seslendi

Hacıosmanoğlu, Bosna Hersek'te Türk girişimciler tarafından kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin davetlisi olarak geldiği Saraybosna'da, Taksim Gezi Parkı'nda eylemlere bazı futbol taraftarlarının da destek vermesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Dört büyük kulübün bazı taraftarlarının, eylemlerin içine sokulması konusunda, taraftarın masum olduğunu düşündüğünü ifade eden Hacıosmanoğlu, futbolun, geniş kitleleri eğlendirecek bir enstrüman olduğunu ve çıkarlara alet edilmemesi gerektiğini söyledi.

Hacıosmanoğlu, bu konuda kaos yaratanların, Türk futbolunu kendi çıkarları için kullanan çıkar şebekeleri olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Futbolu çıkarları için kullanıyorlar. Bazı başkan ve yöneticiler futbolu kendi çıkarları için kullanmaya devam ettiği sürece bu anarşi olacaktır. Futbol camiasının, ahlaklı ve adaletli şekilde yönetilmesi halinde anarşi ve kavga da bitecektir. Ancak çirkin insanlar, futbolun içinde durduğu sürece, Türk futboluna yön verdiği sürece hiçbir makamın taraftarlara suç bulmasına gerek yok. Türk futbolunun sorunu ahlak sorunudur. Ahlaksızları Türk futbolunun dışına atılması gerekiyor. Kulüpleri yönetenler, önce onların ahlaklı ve adaletli şekilde camialarına hizmet etmeye karar vermeleri lazım. O zaman sorunu çözeceğiz."

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Köksal BERBER - 4 yıl önce
sayın başkanım trabzonspor siyaset üstü bir kurumdur ve bu kulubün her görüşten fazlasıyla taraftarı vardır. insanlar özgür iradeleriyle istedikleri eyleme katılır veya katılmazlar. trabzonspor ise bir kurumdur ve bu olayların dışında kalmalıdır. trabzonsporun içine siyaset sokulduğu an başarı beklemek hayal olur.