Hacıosmanoğlu'ndan Transfer Açıklaması

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Hacıosmanoğlu'ndan Transfer Açıklaması

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TRT’de forvet ve Volkan ve Tolga Zengin transferi ile ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı. 

Tolga Zengin’i satmayacağını söylemediğini ifade eden Başkan Hacıosmanoğlu, Volkan ile ilgili ise aynı görüşte olduğunu kaydetti. Forvet transferinin neden yapılamadığını ise açıkladı.

İŞTE BAŞKAN HACIOSMANOĞLU’NUN O SÖZLERİ:

TOLGA ZENGİN’İ SATMAYACAĞIM DEMEDİM
Tolga Zengin gitmeyecek demedim. Kendisi gitmek istiyordu.. Sonuçta iki tane önemli kaleci vardı. Birinin gitmesi lazımdı. İkisine yazık oluyordu. Kendisi benim çok önceden beri kardeşim.. Bana kal dersen kalırım git dersen giderim dedi. İlk görüşmelerde sıkıntı oldu. Sonrasında problem takımın içine yansıyor. Teknik kadrodan, sportif direktörden aynı karar geldi. Birin vermemiz gerekiyordu. Türkiye’de 2 tane önemli kalecisinden biri oynayıp biri kalırsa zarar veriyordu. O yüzden gitmesine karar verdik.

VOLKAN İLE YİNE AYNI GÖRÜŞTEYİM
Volkan konusunda aynı görüşteyim. Profesyonel ligde futbolcu seyirci ile temas halinde olmamalı. Kaptan da bize gelip özel konulardan bahsetti. Sahadan çıkarken ağlayarak çıktı. Agresif tavır göstermedi. Biz bir sonraki maçta oynasın demedik. Teknik kadronun kararıydı. Bana göre yanlıştı. Sen dedim öyle bir mücadele etmek zorundasın ki sahada bu açığı sen kapatacaksın. Bana göre 3-4 maç oynamaması lazımdı. Oynamayacak dedi sonra niye oynadı sebebi buydu.

FORVET TRANSFERİ NEDEN OLMADI
Forvet, bu konuyla ilgili birkaç oyuncu ile temasa geçtik. Almaya çalıştık. En ciddi girişimimiz Barrios ileydi. Belli bir mesafeye gelmiştik. Hatta 3 milyon para istemişti. Onu da kabul etmiştim. 3 gün gecikmişti ödemesi. Lisans veremeyeceğini söylemişti. Riskliydi. Fenerbahçe oradan şeyi aldıktan sonar onlarda talip oldu ve aldılar. En ciddi girişimimiz oydu. Biliyorsunuz o da adale sakatlığı geçirdi. Şuan oynamıyor. Gazetelerde çok yazıyor. Basın ve medyada. Ciddi görüşmemiz oydu. Solomon Kalou’yu istedik. 

DROGBA TRABZONSPOR İÇİN ARADI
Malou’da ve hatta Drogba’da konuştu. Sonra kariyerini Avrupa’da devam etmek istediğini söyledi. Onunla da yüzeysel görüşmemiz oldu. Kasımpaşa’dan Kalou bizi gelmek istedi. 5 milyon Euro dediler. Sonra 4 milyon Euro dediler. Almak istedik. Şartlarımızı da zorladık. Ama sıkıştırdık. Bize önerilen isimlere bakıyorsunuz bizim bir Janko’nun CV’sine yanaşmıyor. Böyle bir oyuncumuz var elinizde. 1 milyon 600 bin Euro ciddi para ödüyorsunuz. İlla da sıkıştık Santrarof alabilirdik. Ama aldığınız santrafor niye aldınız da diyebilirdik. Elimiz de de ciddi santraforlar var. Hocamız ve teknik ekiple görüşmemizde bu şekilde görüşmemiz oldu.

UEFA İLE GÖRÜŞMELERİMİZ VAR

Hacıosmanoğlu, "UEFA'nın gereğini yapacağına inanıyorum. UEFA ile görüşmelerimiz var. Belki de önümüzdeki hafta UEFA'ya gitmeyi düşünüyoruz. Kulübe yüzlerce telefon geliyor. Cumhuriyet tarihinin görmediği bir yürüyüşü yapmazsak bu koltukta durmayız. Sadece Trabzonspor taraftarları değil, temiz futbol isteyen diğer taraftarlar da buna katılacak. İstediğimizi alamazsak başkan olmanın anlamı yok" dedi.

"Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu konuda ne diyor?" şeklindeki soru üzerine Hacıosmanoğlu, "Yargıtay kararını beklemeyeceğiz. Sportif yargılama ayrıdır. Kimseyi kandıramazlar. TFF, UEFA ve CAS kararlarının gereğini yapmalı. Başkan Yıldırım Demirören ile milli maç sonrası görüşeceğim. Bu kirliliği düzeltmeyeni düzeltirler" yanıtını verdi.

Trabzonspor’un yeni bir yapılanmaya ihtiyacı var. 1461’e inandığımız için hoca yaptık kendisini. İlk lig deneyimi. Mağlubiyet aldık. Akhisar maçının yenilgisini kabul etmemiz mümkün değil. Oyuncu arkadaşlarımla görüşme yapmıştım. Trabzon insanı yüreğini ortaya koyan bir oyun istiyor.. Mücadele etmeden mağlup olmak sıkıntı yaratıyor. Bizim çocuklarımızın yanından tren geçer gibi geçiliyor. Ne biz ne de Trabzonspor sevdalıları hazmedemez. Hala başımın ağrısı geçmedi.

YÜREĞİNİ ORTAYA KOYMAYAN BİZİMLE OLAMAZ

Teknik kadro ve oyuncu arkadaşlarımızla toplantı yapacağım. Yüreğini ortaya koymayan oyuncularla olmaz. Teknik heyete güvenim devam ediyor. Hocama 1461’de bir mentalite ortaya koymuşlardı. Onlarla oynayın 3-0 değil 5-0 yenilin kimse bir şey diyemez size. Hepsi değerli oyuncular.

Yönetimsel hataları gidermeye çalışıyoruz. Hoca güvenimiz olmasaydı tecrübesi olmasaydı göreve getirmezdik.

Geçmişi eleştirdiğimiz zaman polemik konusu oluyor. Bu konuyla ilgili geniş bir basın toplantısı yapacağız. İnceleme araştırmamız devam ediyor. Beklediğimiz olayların dışında karşılaştığımız olaylar var. Manevi olarak ve maddi olarak çöküntüsü var. Kalem kalem hesap sorulmasını bekliyor. Hataların hesabı sorulması lazım. Temizlik istiyorsak önce kendi çöplüğümüzden başlayacağız.

2016'YA KADAR HİÇBİR GELİRİMİZ YOK

Kamuoyunun bilgisi olmadığı konular var. Ekonomik yapıyı kimse bilmiyor. Trabzonspor 2016’ya kadar hiçbir geliri yok. 3 sene içinde hiçbir kalemde ödeme almayacak. yüksek oranda faizle alınan krediler var. Geçmişi karalamak için söylemiyoruz. Yanlış varsa onun hesabını sormamız büyük bir beklenti.

Bazı borçların faizlerini düşürdük. Yeni kaynaklar bulup faiz illetinden kurtarmamız gerekiyor. Yakın zamanda da sonuç alırız. Ama bu şekilde devam etmez. Taşıma suyuyla dönmez. 210 milyon gibi bir borçlanma var. Bunlar hoyratça harcanan paralar. Normal harcama değil bunlar.

UEFA’NIN ÖNEM GÖSTERDİĞİ KONU

Şuanda bir risk yok. Federasyon başkanına önerilerde bulundum. UEFA kriterleri geliyor. Kulübün gelecekle ilgili yapılan ihanettir. Bunun önünü federasyon alabilirdi. 3 sene sonra gelecek parayı federasyon neden kullandırıyor ki. Seneler öncesinden yapılması lazımdı. Kulübün bütçesi bellidir. İhtiyacı olmadan neden transfer yaparlar.

ARALIK'TA SEÇİM

Genel kurulda önergeyle 2,5 yıllığına seçildi. Mahkeme var. Devam ediyor. Seçimin ne zaman olduğu önemli değil. Beklentim yok. Sadece hizmet etmek istiyorum. Ben bir taraftarım. Yarın yine taraftarlık yapacağız. Çaba bizden takdir Allah’tan. Başarılıysak kalırız. Başarısızsak istikbal beklentimiz yok. Temsil sorunu var Trabzonspor’un bunu daha iyi yapamazsak olmaz. 

İSTİFA EDECEK Mİ?

Başarılıysak kalıcıyız. Ama başarısızsak beceremiyorsak, burada bizim istikbal beklentimiz yok. Trabzonsporluların saha dışında temsil noktasında ezikliği var. Hem de saha içinde. Ama biz bunları daha iyi yaparız diye geldik. Daha iyi yapamazsak ısrar etmenin anlamı yok. Ben genel kurulda "bu sene için kim şampiyon yapacak dediyse yalan söylüyordur" dedim. Ama Trabzonpor her sene Şampiyonluğa oynamalı. 18 takımız.

ANADOLU TAKIMLARININ ÖNÜ KESİLMESİN

Kim Ben takımı şampiyon yapacağım derse kendini kandırır. Seneye görevin başındaysak Trabzonspor’un kimliğini taşıyan insanlardan ekibimizi oluşturacağız. Kimsenin ben şampiyon olacağım deme lüksü yok. Sadece Trabzonspor değil şampiyonluğa hasret. Anadolu takımlarının önü kesilmesin. Bu ligden bir şampiyon çıkacak. Kendinizi yırtsanız da olmaz.

TRABZON’U TRABZONLU GİBİ SAVUNMAK

Kupa Trabzon’a geldikten sonra detaylarını daha iyi anlatacağım. Her şey durup dururken başlamadı. Trabzon’u Trabzonlu gibi savunursak hareket etmeyen kurumlar harekete geçer. Samimi şekilde hakkınızı aramak için mücadele ederseniz bir takım geç kalan şeyleri hızlandırabilirsiniz. Bizim o konuyla ilgili girişimlerimiz var hala devam ediyor. 

BÖYLE DÜŞÜNENLER KÜÇÜK BEYİNLİ İNSANLAR

"Biz 1 ay içinde kupayı getireceğiz" demedik. Kupa bizim namus borcumuz dedik. O konuyla ilgili art niyetli insanlar fikir üretiyor. Bizim sessiz kaldığımızı hatta Sayın Başbakanımız ile diyaloğa geçtikten sonra sesimizin çıkmadığını söylüyor. Bunu söyleyenler küçük beyinli insanlar. Biz bu kirli düzene verdiğimiz mücadeleden dolayı geldik. Ben Trabzonspor başkanı olmamın yegane nedeni şike sürecinde ki duruşumuzdan dolayı delegeler bizi başkan seçti. Disiplin süreci başladıktan sonra o zaman basında Şenes Erzik Fenerbahçe’ye yardım edecek diye sözler çıktı. Kendisini aradık ve konuştuk. Böyle birşey söylemediğini söyledi. 

UEFA'DAN YAZI GELMEDİ!

UEFA kararı ile ilgili bir yazı gitmedi ama gerekeni yapacağız. UEFA böyle bir yazıyı gönderecek ve unsurların uygulanmasını isteyecek. O zaman ne olacak. Kim ne yaptıysa cezasını çekecek. UEFA’nın FİFA’nın bizi bu kadar zorlamasına gerek yok. Kendi içimizdeki pislikleri temizleyelim. Futbol görsel şölen. Taraftar yasağı var. Ben gittim Beşiktaş stadında oturdum. 200’e yakın Trabzonlu da oturdu. Hiç kavga çıkmadı. Taraftarlar beraber maçı izledi. Demekki oturulabiliyormuş. Ama “Ben şampiyon olacağım” diyor. 

ŞENES ERZİK TEŞEKKÜR ETTİ

Kupa bizim namus borcumuz dedik. Art niyetli insanlar fikir üretiyor. Başbakanla görüştükten sonra sustuğumu söyleyenler var. Bunu söyleyenler küçük beyinli insanlar. Herkes bu işin örtüldüğünü söylüyor. Bir takım geç kalan şeyleri hızlandırabilirsiniz. Şener Erzik fenere yardım edecek dediklerinde kendisini aradım, “Böyle bir şey yapmazsınız. Benim de UEFA’da samimi olduğum insanlar var. Bunlar bana söylüyorlar” dedim. Kendisi de “Emek hırsızlarıyla mücadelenizi takdir ediyorum. Benim size katkım olursa sevinirim” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet Aydoğdu - 3 yıl önce
Sabırla bekleyip bu baskana sahip çıkmamız gerek klüp batağa girmiş sayın taraftarlarimizin içi rahat olsun bende büyük Trabzonspor taraftarı olarak sabırla bekliyorum inanıyorum.
Avatar
ahmet Aydoğdu - 3 yıl önce
Sabırla bekleyip bu baskana sahip çıkmamız gerek klüp batağa girmiş sayın taraftarlarimizin içi rahat olsun bende büyük Trabzonspor taraftarı olarak sabırla bekliyorum inanıyorum.
Avatar
Ahmet Telli - 3 yıl önce
Hasiktir yurekmu biraktiniz
Avatar
lazon - 3 yıl önce
akparti propagandası yapma. siyaset yapacaksan başka yere git. suyun ısınmaya başladı. muhalefete kızıyorsun neden şike demediler diye doğru da diyorsun ama neden iktidar da şike demedi diyemiyorsun. bu nasıl bir yalakalık. dön verdiğin demeçlere bak iyice dinle oku bakalım ne demişsin me diyememişsin. bir partiyi desteklemene kimse birşey demiyor. ama sen yanlışı görmezden gelirsen onlardan ne farkın kalır. aklını başına devşir. taraftar olarak siyaset yapmanı değil trabzonu şampiyon yapmanı bekliyoruz.
Avatar
lazon - 3 yıl önce
başbakan kişiler kurumlar ayrılmalı dedi uefa yapamaz diyorsun. yaw desene başbakan saçmalamış. iki yüzlü olma. başkası bunu söyleyince köpürüyorsun ama bakanbaşı deyince lafı kapatıyorsun. yazık valla çok yazık.