Hacıosmanoğlu'nun Sözlerine Sert Tepki

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun "Trabzonspor’un iliklerine kadar siyaset girecek" sözlerine siyasi parti başkanları sert tepki gösterdi.

Hacıosmanoğlu'nun Sözlerine Sert Tepki

 CHP İl Başkanı Yavuz Karan, “Onu artık muhatap almıyorum” derken, MHP İl Başkanı Muammer Demeli, “Böyle devam ederse geldiği yere geri döner” dedi. SP İl Başkanı Mahmut Çizmecioğlu ise, “Bu işler camiayla zıtlaşarak olmaz. Trabzonspor’a şampiyonluklarını siyaset mi kazandırdı?” dedi.   

HACIOSMANOĞLU’NU ARTIK ÇOK CİDDİYE ALMIYORUM
CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, “Hacıosmanoğlu’nu artık çok ciddiye almıyorum. Eskiden beri konuşur, sadece konuşur. Hacıosmanoğlu hayatında hiç kitap okumuş mu? Ya da kaç kitap okumuştur. Ben onu artık muhatap almıyorum. Trabzonspor’a başkanlık hariç her şeyi yapıyor. Ben daha önce de söyledim. Küçük adamları büyük kulüplere getirirsek sıkıntı olur. Onun için çok ciddiye almıyorum. Zaten röportajı da yerel gazetelere değil de ulusal gazeteye vermiş. Ne yapmak istediği ortada” diye konuştu.

TRABZONSPORLU OLMAK SİYASETTEN ÖNCE GELİR 
MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, “Bu onun kendi şahsi fikridir. Biz bu fikre tamamen karşıyız. Trabzon’daki Trabzonsporlular 7’den 70’e Trabzonludurlar ve Trabzonsporludurlar. Bana göre Trabzonsporluluğumuz Trabzon’da 7 yaşında başlar. Ama Trabzon’da siyasete girenler nereden baksan 17-20 yaşlarında başlar. Demek ki Trabzonsporlu olmak siyasetten önce gelir. Bunu çok önemsememiz lazım, üzerinde de çok durmamız lazım. Bizim daha önce kendisiyle ilgili açıklamalarımız oldu. Ama Hacıosmanoğlu bu sözlerini zannediyorum Faruk Özak’a karşı söyledi. Faruk Özak, son açıklamalarında haklı idi. Ama aynı Faruk Özak, yıllar önce söylediklerini unuttu herhalde. Bir kenara koydu herhalde. Bana göre Trabzon’da ilk siyaseti bulaştıran milletvekili ve bakanımız Faruk Özak’tır. Çifte standartlığa gerek yok. Bana göre yapmış olduğu o açıklama Trabzonlu ve Trabzonsporlular’dan özür dilemekti. Buna karşılık da sen böyle konuşursan kalkar Trabzonspor Başkanı da ‘siyaseti Trabzonspor’un iliklerine kadar sokacağım’ der. Ama ben Trabzon sağ duyusunun bu cümleyi kabul etmeyeceğine inanıyorum. Hele bizim camiamız, Milliyetçi Hareket Partililer, Ülkücüler bu işin tamamen karşısında dururlar. Çok yanlış bir açıklama. Bu açıklamanın da taraftar bulacağına inanmıyorum. Bu tür açıklamalara gerek yok, yazık. Bu açıklamalara devam ederse herkes geldiği yere geri döner” dedi.  

ÇOK AKILLI BİR DAVRANIŞ DEĞİL
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Mahmut Çizmecioğlu, “Çok akıllı bir iş ya da davranış değil bu. Bu iş zıtlaşmakla olmaz ki. Birazcık akıllı olmak lazım. İnsanı diğer canlı mahlukattan ayıran özelliği aklı, iradesi ve şuurudur. Bir şey de inat etmez insanoğlu. İnat ederse bu özelliklerini yitirmiş demek kabul edilebilir insan. Bence çok hatalı davranıyor. Böyle davranılmaması lazım. Bir faydası yok ki. Bugünkü siyaset bugün var yarın yok. Ama Trabzonspor her siyasi dönemde var. Kişiliği ya da tarzı belki bu davranışa çok yakın ama doğru davranmıyor. Siyasetten de futbola hiçbir fayda gelmez. Sen kendi altyapından futbolcu yetiştiriyor musun? Kendi geçmişte olduğu gibi malzemeni bir araya getirebiliyor musun? Sevgi, kardeşlik, ağabeylikle bunları birbirine bağlayabiliyor musunuz? Geçmişte efsane Trabzonspor’un mayası buydu. Tek bir vücut vardı. Kendini ispat etmek çok önemli bir gayeydi. Trabzonspor o doğrultuda başarılı oldu. O zaman siyaset mi Trabzonspor’u başarılı kıldı diye sormak lazım. Şampiyonlukları Trabzonspor siyasetle mi kazandı?” biçiminde konuştu.

TRABZONSPOR’U AİLE ŞİRKETİ ZANNEDİYOR
Demokrat Parti (DP) Trabzon İl Başkanı Ali Akar da, “Trabzonspor Başkanları zorda kalsalar da hiçbir zaman kulübü siyasete alet etmemelidirler. Hacıosmanoğlu Trabzonspor’u aile şirketi sanıyor herhalde. Kendi şirketini istediği gibi idare etsin, ona diyeceğimiz yok. Trabzonspor’un partiler üzeri olduğunun farkında değil herhalde. Bu işi bilenler ve de sporla siyasetle ilgilenenlerin ikaz etmesine rağmen tepki göstermekte, eleştirmekte. Eğer AKP desteği ile Trabzonspor’u yönetecekseniz ve de mali sorunları giderecekseniz bunu başkan seçilmeden önce söyleseydiniz. Bakalım oy alabilecek ve seçilebilecek miydin? Başkan Erdoğanlardan biri olsaydı bari. Hiç kimsenin Trabzonspor’u siyasetin kölesi yapmaya, siyasete mahkum etmeye hakkı yoktur. Ne taraftarlarımız ne de Trabzonlu hemşerilerimiz buna müsaade etmez. Eğer siyaset yapmak istiyorsan AKP’ye gir. Trabzonspor’u alet etmeyin. Yine de söylüyorum Trabzonspor her partinin üzerindedir. Başkanı da partiler üstüdür. Bu lafım da anlayanadır” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali osman - 4 yıl önce
Siz kimsiniz lan biz sizi ti ye bile almıyoruz adam mısınız.
Avatar
rcevahir - 4 yıl önce
ilk soyleminde fb den taraf olan chp yi once biz tanimadik tanimiyoruz tanimayacagiz once biz chp den ozur bekliyoruz trabzonspor camiasindan genel baskan duzeyinde
Avatar
suleyman poyraz - 4 yıl önce
İl baskanlari trabzonsporlu olabilir ancak genel baskanlar fenerbahceli dolayisiyla il baskanlari da fenerbahceli emir komuta zinciri son soz siz haciosmanoglunun binde biri kadar bile trabzonsporlu olamazsiniz.
Avatar
Sezgin - 4 yıl önce
Zorunuzamı gitti köpekler doğru şikeci Aziz oğlana
Avatar
Metin - 4 yıl önce
Açikçası bende Trabzon'un yöresel politikacılarını muhatab almıyorum.
Avatar
tdecc - 4 yıl önce
Chp mhp am..... goyum