İşte Sapara Gerçekleri

Antep'in sözleşmedeki açıktan faydalanıp Sapara'nın maaşını 5 bin TL göstermesi ve Trabzon'u ciddi bir yükle karşı karşıya bırakmasına Bordo-Mavililer'in tepkisi sürüyor. Başkan, kurmaylarına, “Artık mukaveledeki her detaya dikkat edin” mesajı verdi.

İşte Sapara Gerçekleri

 Geçmiş dönemde birçok yabancısı ile ilgili problemler yaşayan Trabzonspor, Sapara konusunda öyle bir olayla karşı karşıya geldi ki, eşi benzeri pek görülmedi. Önce biraz geriye gidelim... Sapara’nın kiralanması sürecinde her iki tarafın da elini rahatlatması için mukavelesine, “Oyuncu bir kulüp bulur ve orada alacağı para Trabzon’da aldığından düşük olursa farkı Trabzonspor öder” maddesi eklenir. Buraya kadar her şey normal. Ancak Sapara Gaziantepspor ile el sıkışırken, Kırmızı-Siyahlı kulüp o maddeyi sonuna kadar kullanır! Aylığı Trabzon’da 80 bin Euro’ya gelen Sapara’nın Antep’teki ‘maaşı’ sadece 5 bin TL olarak yazılır. Yani Antep Sapara’yı 3. Lig fiyatına oynatırken, kalan ücreti Trabzonspor’dan ister.

Bundan sonra anlayış yok

Oyuncuya ve Antep’e kulüp tarafından gereken kolaylıklar sağlanmasına rağmen durumun bu noktaya gelmesi özellikle Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nu çileden çıkardı. Başkan’ın bizzat Gaziantepli yönetici muhataplarını aradığı ve konuyla ilgili tepkisini dile getirdiği öğrenildi. Ancak Hacıosmanoğlu’nun tek girişimi bu olmadı. Trabzon’un patronu, kulüp profesyonellerini de çok net ifadelerle uyardı: Mukavelelerde bundan böyle yasal boşluklara asla tahammül göstermem. Kimsenin inisiyatifine bırakmayın bu işleri. En küçük detayı bile düşünecek, gerekirse hukuk bürolarıyla ortak çalışacaksınız. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.